Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Soká #8238 üzenetére

    A megvásárolt géped talpába nem tudsz besüllyeszteni egy 70-80-as átmérőjű plattolót, tehát ha ilyet szeretnél használni, a talpra rá kellene ügyeskedned egy plusz talpat, nagyobb belső nyílással.

    Jogos felvetés.
    Az én Dimar platolóm ugye 85,7mm átmérőjű és a Makita 3612C-m talpában lévő lyuk átmérője 2-3mm-rel nagyobb csak tehát csak 1-2mm-en múlik hogy elforog. Ezt vagy úgy orvosolja ahogy írtad hogy rácsavaroz pluszba egy lapot, vagy ahogy az én faterom megoldotta hogy esztergált a fém asztal aljára két ugyanolyan méretű rúdat mint ami a talpon is van.
    Az első alternatívát egyszerűbb kivitelezni, viszont ott a gond hogy nem lehet tövig belenyomni a kést a perselybe ezért fentebb lesz a súlypont. Ez majd találkozik a másik felvetéseddel hogy az olcsó gépeknek nem túl precíz a tengelye és ez a kettő együtt pedig azt eredményezi, hogy sikerült jó elfáradni.(finoman szólva)
    A másik megoldás már komolyabb odafigyelést követel gyártás szempontjából, de talán a tengely hibái nem jönnek ki annyira.

    Én anno egy fogással kimartam a platolást a betéteken úgy hogy nem lassult vissza a felsőmaró. Persze egy éles Dimar kés + Makita kombinációjával ez nem nehéz, de nem hiszem, hogy más márkájú kések és marók annyival rosszabbak volnának. Ez nem biztatás, szóval csak óvatosan, de nincs annál rosszabb mikor vki nem egy magabiztos kézzel áll oda a marógéphez(vagy más géphez). Ez talán az egyik legfontosabb dolog ebben a szakmában.

Új hozzászólás Aktív témák