Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #8173 üzenetére

    "mikor ezt írtam"

    Igazad van. Bocs! Felületes voltam.

    Amikor már zsibbadásig tele van az agyam, kedvetlen vagyok a gép előtt, akkor Wandellel szoktam relaxálni magam. Kikapcsol, szórakoztat, ötletet ad, munkakedvet csinál. Egy év kevés volt hozzá, hogy mindent elolvassak tőle, pedig tapadok a gondolataira. Ő egy angol asztalos fiú, akinek a nagypapája is asztalos volt, és rengeteget tud a szakmáról (és nem szakmáról). Sokat tanultam tőle. Rendkívül színes, tiszta logikájú egyéniség - néha sajnálom, hogy nem a tesóm. Szabad szellem, szabad személyiség - olyan módon, hogy közben igen hatékony is. És ez nem az a fajta szabadság, mint amikor a kuglik a kocsmában elengedik magukat.

    Azon a videón, amire reagáltál, hogy hamar kopó fa csúszó szerkezetű barkácsolmány az ő által épített és bemutatott szerkezet látható. De nem arról volt szó benne, hogy hogyan kell építeni ilyen szerkezetet. Az csak körítés. Meglátta ezt a "szögletes hosszlyukfúróvésőt", és kíváncsi volt rá, mert ízig vérig asztalos. Azért, hogy kipróbálhassa, megismerhesse, nem vett egy fúrószerkezetet is hozzá jó drágáért vakon, hanem megépítette maga, és kipróbálta. Megnézte, hogyan lehet használni, mire lehet használni, milyen betegségei vannak - és ezt megosztotta mindenkivel, aki csak kíváncsi rá rajta kívül is. Szóval az a videó erről szólt. Nem állt meg ott, hogy a fantáziájával elgondolta, mi hogyan működik (mint olykor Marci kollégánk), hanem a tettek mezejére lépett - kipróbálta, kizsigerelte ösztönből. Számomra ettől olyan hiteles ez a fiú.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák