Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • generatoros

    tag

    válasz AIex #61961 üzenetére

    mindenkinek más tapasztalása van erről a szakma vagy szakmunkás képzésről. én a mostani okj képzést is ismerem felületesen. ehhez képest a 3 éves szakmunkásképzők egyetemek voltak. talán több napot voltak gyakorlaton mint a suliba érettségihez kötött szakmák esetében biztosan. az iskolák gondoskodtak a gyakorlati órákról valamilyen nagy vállalatnál érdemesített szövetkezeteknél esetleg kisiparosoknál. meggyőződéssel és tapasztalattal mondom, hogy amelyik gyerek komolyan vette, a 3 vagy két év után értékes szakmunkások lettek. a kalapács meg a párhuzamszorító készítés, reszelés unalmas részét leszámítva életem végéig elkísért mi több hasznomra volt. mondom ezt úgy , hogy 10 évig voltam szakoktató tanműhelyben és az üzemekhez is rendszeresen kijártam. ez a 70-es évek voltak. nem éreztem , hogy egyetlen elméleti tantárgy is felesleges volt egy 14 éves suhancra is ráfért a matek meg egy kicsi nyelvtan meg irodalom esetleg a töri. a szakelmélet meg az anyagismeret a szakrajz ugye alapkövetelmény volt. az okj ehhez képest elég gyengusz3 hónapos tanfolyamaival. persze volt 2 éves számítógéppel kapcsolatos képzésük ami talán oké. egy asztalos vagy autószerelő szakmát nem gondolom, hogy megtud az okj tanítani, mikor megfelelő gyakorlati üzemek műhelyek ma már nincsenek. és ugye ezután lehetett mestervizsgát tenni, ami minden szakembernek egy korona a tudása tetején.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák