Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Winner_hun

    félisten

    válasz Márton111 #6087 üzenetére

    Mekkora az a konyhafront hogy egész nap kell szórni?:Y Utcasaroktól utcasarokig?:D
    Esetleg az össz szórási idő lehet egy nap de azt se egyhuzamban csinálod..

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #6087 üzenetére

    Igazad van milliós gépet nem ajánlottál de a 150k kompresszor után az is következhetett volna.Mindegy vissza vontam.
    Amúgy úgy érzem a pneumatikában nem vagy nagyon otthon, csak mondod amit látsz. Nekem egy apukám által épített kompresszorom van vízhűtéses motorral és 4db 50l-es tartállyal. Egy 1kw-os motor van rajta és nem tudom olyan gyorsan kiengedni belőle a levegőt ahogy pumpál 5báron. 30éve csinálta kb. és igaz, hogy nem használom túl sokat, de szuperul működik.Vannak olyan ismerőseim akik 30-50k-s kompresszorokkal fújnak bútorokat és ők is ebből élnek. Úgy érzem nem muszáj egy olyan asztalosnak drága kompresszorra beruházni aki esetleg levegős fúrógépet használ, vagy néha megfúj pár bútort. Persze aki megteheti az vegye meg, de egy asztalosműhelybe van sok más gép amire érdemesebb költeni.

    Én is támogatom hogy ne az új 500k-s fűrészt vegye meg az akinek masszív gép kell hanem fel kell újítani egy régebbit(nem xart, csak régit). Nekem is egy háromkerekes szalagfűrészem van '62-ből.

    Attól független letudja vágni bárki az ujját, hogy tartottak neki balesetvédelmi oktatást. Gondolom nem voltál ott, így ne is állíts semmit légyszíves.
    A mondanivalóm lényege az volt, elmondom még egyszer, hogy a vésőn és gyalukésen kívül manapság semmit nem érdemes kézzel élezni.

    #6107:
    Ha folyamatosan menne a kompresszor túl melegedne mert a dugattyús légsűrítő rész az energia 40%át (1,5KW-os gép) hővé alakítja .Ennyi a hatásfoka (60%hasznosul) A motor külön 85%-ot hasznosít a felhasznált áramból ,tehát ott külön termelődik hő és külön vezetődik el .Ha meg 200 fokra felmelegszik a dugattyú akkor megszorul és besül a, motor meg leég.
    Esküszöm nem direkt csinálom, de ez az állandó számolgatás meg elmélet....... :U
    Az én házikompresszorom is állandóan megy, mert nincs rajta önkioldó ami leállítja a pumpálást, ha elérte a megfelelő nyomást és mégsem ég be a dugattyú. A villanymotoron meg túlmelegszik a tekercs?

    Ezért van szükség elég nagy teljesítményűre hogy tudjon kissé hűlni időnként.Ammeg derága.
    Jah...biztos. Sztem a pneumatikás tanácsokat ne erőltesd.Én sem értek túlságosan hozzá csak azt mondom amit látok, meg a tapasztalataimat, de hülyeséget nem állítok.

    Az pont jó a kompresszornak hogy a festő nem nonstop szór hanem pakolászik lakkot kever, csiszolászik , azalatt a gép tud szellőzni kissé.Minél melegebb annál jobban szorul ,minél jobban szorul annál jobban kopik, az élettartama meg meredeken csökken.

    Hát beb@szn@ ha nálunk a cégnél ahol folymatossan megy a kompresszor meg kellene állni, mert túlmelegszik. Még az enyém sem melegszik túl pedig volt hogy az is ment 8órán keresztül.

    #6124:
    Valamint nyugodtan túráztass egy asztalos kompresszort 12 órán át pihentetés nélkül mondjuk 2 hétig aztán nézd meg mi lett belőle.
    Nálunk a cégnél 3éve megy sokszor hétvégén is 10-12órába a kompresszor és még bírja, némi kisebb karbantartással és csak párszázezerbe kerülhetett.

    A többi téma se érdekel, mert most már mindenki ellenem van és így nem öröm írogatni sziasztok
    Na itt a baj hogy csak írogatsz.
    Nem kell elmenni Márton csak légyszíves kétszer is gondold át amiket írsz, mert ha olyat állítasz ami a valóságban nem úgy van, azzal meglehet, hogy vkinek ártasz. A másik meg hogy én is szívesen segítek bárkinek ha tudok, de sokszor egy hétig nem kerülök gép elé(pedig laptopom van meg mobilnetem)és nem azzal szeretnék másoknak segíteni, hogy válogatom a rengeteg hsz. közül a téves állításokat. Erre nincs időm és energiám, de úgy érzem muszáj.

    #6126:Szerinted Van külön asztaloskompresszor hengerfej öntő üzem, meg külön kamionkompresszor hengerfej öntő üzem?
    Van egy kompresszor gyártó cég.

    Részben igazad van, de sztem kicsit túl nagy halmazt rajzoltál amibe sztem a NASA kapásból nem tartozik bele.

    A múltkor betojt a 2006ban vásárolt egerem mikrokapcsolója. Vmiért duplán vette a kattintást. Hát nem vettem újat hanem kiforrasztottam egy 97 környékén vásárolt egérből a mikrokapcsolót és beforrasztottam a tönkrement helyére. Igaz hogy mindkettő Microsoft volt lehet, hogy ezért paszolt. Már ha csak a Microsoft egereit nézzük mennyire komolyan hogy 10éve ugyanazt a mikrokapcsolót használják. Más egérrel nincs tapasztalom, de nem csodálkoznék ha a többi egérgyártó cég is ugyanezt a mikrokapcsolót használná. Ha vki azt mondaná hogy épített vki Kínába egy egér mikrokapocsoló gyártó gyárat '90-be és 20éve gyártják a napi 20.000db mikrokapcsolót, én elhinném.

    A fűrészlapos témához meg annyit szólnék hozzá, bár nem lesz túl nagy segítség, hogy én is kaptam anno egy 250-es lapot a dewalt-omhoz ami olyan 60 fog környéki lehet és annyira általános hogy még alumíniumot is lehet vele mértékkel vágni. Vettem még egy 250-es lapot ami 80 fog környéki ami csak azért kellett hogy tudjak lamináltot vmivel normálisabban vágni meg a keresztvágásokhoz is szerettem volna még egy nem szaggató lapot.Hosszvágásra viszont nem jó, mert túl sűrű a foga. Az biztos hogy amelyik lap mindenhez jó, az semmire se tökéletes.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák