Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Márton111 #6056 üzenetére

    Bolond!

    Megnyugtatlak: Ha holnap nem megy át a tesztemen, akkor ingyen sem kell. (És tudni kell, hogy nem vagyok annyira kezdő szalagfűrészelés tekintetében. Egy méter vágás mindent megmond számomra.) Akkor várok a HAMMER-ra. Azt viszont be kell látnod, h egy 800-as öntvény be se férne a műhelybe a belmagassága miatt, még akkor se, ha lenne elég helyem. Gondolom, én is hiába beszélnélek rá egy nagy öntvénygép megvásárlására - igaz, én már glasszíroztam a te műhelyedben, te még nem az enyémben.
    Valójában egyenlőre évi 2-3 m3 bükköt kellene szelni élére. Lapján mindenképpen körfűrésszel fogom szélezni. Az már bevált. De hiába tud 8 cm-t vágni a körfűrészem, egyrészt az már a teljesítőképességének a felső határa, másrészt pedig (még ha két menetben szelek is) a fűrészkorong vastagsága 3 mm. És ez nekem nem fér bele az anyagvastagságba. Kiszámolgattam, h min 20%-ot veszítenék a hasznos kihozatalból. Így talán mégjobban érthető, miért nyomom ezt a vonalat, mint süket a csengőt.
    Minden linkedet megnéztem egyébként - utólag is köszönöm. És azonkívül még soksok más gépet is jól szemügyre vettem. Találtam nemrég egy használt Elektra Backum-ot pl 120-ért. Akkor már legyen 20-al több, és új. Zömmel 75-80 mm-t kell vágnom. Ez épp a fele annak, mint amit a prospektus ígér.

    És had pontosítsak:
    A tét az, hogy a jövő évben ismét kifizetek-e legkevesebb százezer forintot bérvágásra, vagy elszelem magam pár nap alatt ezt a mennyiséget, és jövő év utántól a zsebemben maradnak ezek az évi százasok. (plusz a szélanyag, amiből én is sok ablaklécet ki tudok még faragni, meg a sógorom is befűthet jópárszor a kazánjába.)
    Apropó:
    Azt láttam, h miként szélezel - és el is ismerem ezt a technológiádat. Gyors, pontos. És az ablakléceket miként vágod kézi körfűrésszel?

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák