Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • generatoros

    tag

    válasz Soká #57389 üzenetére

    Honfiúi elfogultság az van bennem , ez tény. Az olvasottságom az sok hiányt szenved. ez is tény. De van egy kevés érzékenység, érdeklődés, fogékonyság vagyis valami ami megkülönböztet az átlagos megfigyelőtől. Ahogy mondtam , nagy tisztelője vagyok ,annak amit a japánok a fafeldolgozás, hasznosítás, asztalos és ácsmunkák terén megvalósítottak. Az életem során volt alkalmam látni a Túristvándi Vizimalmot a IX. kerületi tűzoltóság tetőszerkezetének az ácsolatát, Szamosszegen néhány öreg ház ablakainak egyediségét, legalább is a hagyományostól eltérő voltát. A monumentálisnak mondhatók közül az egyetlen emlékezetes látvány a Szépművészeti Múzeum tetőszerkezetének padlástérből való megfigyelése, napokon keresztül( nem a legutolsó felújítás során).A leírt élmények hatása mondatja velem, hogy nincs amiért kisebbségi érzetünknek kéne lenni. A fémművesség tőlem sem áll távol, volt egy kollégám akit , élőben volt alkalmam látni rézdomborítás közben ( Nofretéte képmás 1óra alatt készült a kezei nyomán)Neki volt a filmen is látható kalapácsokból nagyon sok.

Új hozzászólás Aktív témák