Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pacman_123

    tag

    válasz qqzs #51340 üzenetére

    Azért sunnyogtam el a választ erre, mert .. én meg bútorlapos-emdéefes nem vagyok :)
    Nem tudom. Kétségeim azok voltak, (nem voltam vele egyedül) - pont nemrég akart valaki bútorlap+ilyen kötést.

    Aztán kettem rámcáfoltak. 1 2. Igaz, Feri kis kiegészítéssel. Ehhez aztán végképp nem értek - tényleg annyival jobb volt a régi bútorlap? MDF-ről nem esett szó. Én azért fenntartom a kétségeimet egy kicsit, szerintem ez nem forgácslap kötésére szolgál. A fiókos poszt még OK ... ott nem sok a teherhordás meg a "nyíróerő".

    Ki kell próbálni, én azt mondom. Nyilván nem fizetős munkánál :) Aliról és társairól lehet ám olcsóbb rejtettcsavarozó sablonokat, készleteket venni, páran már megtették a másik fórumról és nem panaszkodnak. De az unis jignek mindenképpen 3x odavernek. Tizen-huszon dollárért nem vállalsz nagy kockázatot, és ha bútorlaphoz mégsem válik be .. hát máshoz majd fog és bútorlapnál/MDF-nél meg maradsz a bevált rögzítéseknél.

    "szekrenyt miert nem kivulrol" - nem biztos hogy jól értem. Kívülről látszóan a rejtettcsavart? Ott ahol lehetett (korpuszoknál végig) úgy van, hogy a csavar kintről befelé megy, mert úgy megy az anyag belseje felé, nem pedig a széle felé, így "szabályos" illetve így tart jobban (kapaszkodik több anyagba) .

    De ahol látszó lett volna, ott ment csak bentről kifelé. Igazából nem sok helyen ...szemből nézve kb a szekrény jobb oldali, oszlopos fúró melletti magas tartóeleme, ott is csak a fenti csatlakozás. Itt ni, a bekarikázott részen. De statikailag ott sem veszítettem sokat .. a szekrény teteje ül rá az oldalfalra, mert teherhordás szempontjából így volt a jobb, és meg mert ez nem nappaliba készült :) Nem lett volna semmi, ha ott is kívülre teszem a csavart, csak .. . ezen az egy helyen így akartam.

    Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

Új hozzászólás Aktív témák