Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pacman_123

    tag

    válasz varsam #47120 üzenetére

    Tudom nagyon más .. de ... gipszbeton lépcső, faburkolattal?? Az nagyon nem? :F Lehet azt is "légiesre csinálni" ahogy a te látványterveden van, persze nyilván vastagabb lépcsőid lesznek, de láttam már képeken "lebegő" gipszbeton lépcsőt.

    Öcsém 2017 végén vett egy családi házat, annak a felújítása történt év végén, 2018 elején. Ennek folyománya volt egy 2 szintet összekötő új lépcső, a régi faszerkezetes helyett. Egy gipszbeton lépcsőben utazó (talán pécsi?) cég felméréssel, kiszállással, régi elbontásával, kivitelezéssel (1 nap alatt lezúzták a régi falépcsőt és bezsaluzták, kiöntötték az újat :Y ) br. 400e Ft-ért csinálta meg az ezeken a képeken látható, 15 lépcsőfokból álló húzott lépcsőt.

    A burkolását már én csináltam, az alapanyag 28mm-es hossztoldott akác munkapult a Bauhausból, 4 tábla, összesen 100e Ft. Plusz a rugdosó "törtfehér", nagyon finoman mintázott laminált parketta. Az nem tudom mennyi volt, de sok nem kellett belőle (15 db nagyjából ~100cm x 18 cm darab).

    Plusz Tytan 60 mp-es PUR ragasztó (4 tubus), plusz a tisztítója (egy nem volt, elég, kellett egy 2. is), az összesen ~18e Ft. Plusz 2 Soudal építési ragasztó (rugdosó), asszem 2 tubus kelett, nemtom mennyibe került mert a pontos típusára nem emlékszem, de kötés után rugalmas fajta. Legyen mondjuk 3e Ft?

    Összesen akkor 400+100+18+3+?(rudosó legyen 30?) ~551e Ft-ért lett egy új lépcsője. Hiszen a burkolás munkadíja részemről az nyilván "puszi" , meg a nap végi sör volt :)

    Így a fenti példával összevetve, az a bruttó 1.27M Ft, hogy ők: kijönnek, felmérnek, terveznek, megcsinálnak, hegesztenek, táblásítanak vagy táblásíttatnak, adóznak, és nyilván puszira nem dolgoznak mint én, szeretnének némi keresetet is (kivitelező melósnak és a tulajoknak is) ... kövezz meg, meg a többiek is jó sokszor :D .... de nem tűnik olyan soknak. OK, biztos lehetne kicsit faragni belőle, de nagyságrenddel kisebb nem tudom hogyan lehetne.

    Persze lehet érdemes megbontva is bekérni, meggnézni anyagokat, ahogy tervezed is. Kíváncsi vagyok úgy milyen árat kapsz.

    Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

Új hozzászólás Aktív témák