Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Szalmakutya #42271 üzenetére

    Már egy fokkal jobban értelek, de azért még mindig furcsa nekem a gondolatmeneted. De én is csak hobbistának számítok...

    "amivel hatékonyan rögzíteni tudom a túl széles lapot is és át tudom tolni a vastagolón."

    Ezt továbbra sem értem. Ha egy vastagolóba mondjuk 30cm széles anyag fér be, akkor hogyan (és miért?) akarsz Te szélesebb anyagot berakni??? Az az érzésem, hogy te összekevered a vastagológyalut és mondjuk a kontaktcsiszolót.

    "Nagyon fura nekem (és ráfordítás tekintetében kissé ijesztő), hogy ekkora megszorítások vannak a dimenzókkal és mégse talált ki senki egy jobb rendszert. "

    Azért kicsit gondolj bele, hogy egy 30cm széles gyalu egyszerre mekkora anyagmennyiséget választ le, mekkora energiát igényel ez, mekkora vázat kell építeni ahhoz, mekkora hengerátmérővel, hogy a dolog stabil maradjon. Nem értem, hogy Te, úgymond kisfelhasználóként miért szeretnél egy tonnás gépet 5kWattos motorral?
    30cm széles pallót egyben gyalulni és azt úgy hagyni, hát ahhoz egészen különlegesen válogatott faanyag kell, hogy ne vetemedjen el neked csúnyán. Ne feledd, hogy a fa mozog!

    Én úgy gondolom, hogy ha szépen és pontosan egyengettél és vastagoltál deszkákat, azt úgymond "végtelen" szélességben egymáshoz ragaszthatod, a keletkezett táblát már nem gyalulni kell, hanem csak megcsiszolni. (már ha pontosan és szépen dolgoztál.)

    " De ha mondjuk megveszem a Metabo vastagolot, ami 30cm-es, akkor ahhoz kell külön még egy egyengető is, ugye. Az már lehet hogy keskenyebb"

    Nem egészen értem, hogy ha veszel egy merci kasznit, akkor miért akarsz rá trabant kerekeket venni?
    Szélesebb egyengetőt nem érdemes venni, mint amekkora a vastagolód, de ha keskenyebbet veszel, azzal annyit érsz el, hogy nem fogod kihasználni a vastagoló maximális képességeit. Ami persze nem baj, mert a vastagoló sem szereti ha nagyon megterhelik.
    Ha esetleg oda akarsz kilyukadni, hogy az egyengető drágább gép mint a vastagoló, akkor annyit tudok mondani, hogy igen, az egyengető sokkal nagyobb gépet kíván mint a vastagoló.

Új hozzászólás Aktív témák