Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz pali923 #39982 üzenetére

    Csak az a baj Főnököm, hogy a legtöbb boltos még annyit sem tud a fűrészlapokról, mint Te magad. Kiver a hideg, amikor a feleségem ilyesmit kérdez a boltban, én meg látom, hogy lelkiismeret furdalás nélkül rásózza a boltos a legelső kezébe került portékát valami süket sóderral spékelve.

    Fára fejből mondom, hogy gyengébb ívekhez Bosch T 144 D, erős kanyarokhoz ugyanez, csak keskenyebb: Bosch T 244 D. Egyenes vágásra előttem belinkelték a DW lapot. A plexinek utána kell néznem. Nem ígérem, de talán holnap megmondom azt is.

    S hogy mennyire nem mindegy, ki a gyártó:
    Egyszer történt, hogy siettem, nem volt időm fűrészlapot rendelni. A Trans Vidiánál a kezembe akadt a Makitától a Bosch T 244 D megfelelője. Megörültem, hogy ugyan nem háromszáz, hanem négyszáz forint darabja, de örültem, hogy már itt is van a kezemben. Hazavittem, és összehasonlítottam a Bosch megfelelőjével. Mindenben tizedmilliméterre egyezett vele, ha a feliratot nem néztem, nem lehetett megkülönböztetni. Vágáskor azonban nagyon messze elmaradt attól amit az eredeti Bosch-tól már régtől megszoktam - az elhasznált, régtől megszokott Bosch lappal jobban ment a munka, mint a vacsiúj Makitával.
    Azt az érzést keltette ez bennem, hogy a Makita lemásolta a Bosch lapot, de nem sikerült neki. Vagy öt éve lepi azokat a Makita lapokat a por a műhelyemben. És itt az eleven példa, hogy nem biztos, hogy jobb a drágább.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák