Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talla

    csendes újonc

    válasz epmd #37045 üzenetére

    szia látom egy amerikai oldalt a grizzly.com-ot linkelted. elmondanám a tapasztalatomat amerikai vásárlással kapcsolatban amit érdemes figyelembe venni: hát akkor kezdjük, vannak amerikaában olcsón is jó dolgok és drágán is meg vannak szar dolgok is,tudom ezzel nem sokat mondtam de sokan oda járnak át laptopot venni féláron a garanciát egyebeket elpostázzák haza az amerikai elektromos kábellel együtt a laptoptáskával pedig felszállnak a repülőre, ez mondjuk annak jó aki amúgy is menne amerikába így kerülik el vámoltatással járó procedúrát. nos rendeltem nem egy dolgot amerikából, ha az Eu-n kívülről rendelsz mint magánszemély vagy cég akkor egy bizonyos összeg felett (nem tudom most fejből kb 45 75 dollár) az áru vámköteles. mit is értünk ezalatt? ha a magyar postánál szeretnéd elvámoltatni akkor ,hmm feladtad a leckét magadnak, mert ha nem lépsz időben akkor a kifizetett árudat visszaküldi a posta a feladónak, kb van 5 napod hogy elindítsd a vámolást, ekkor persze még semmilyen "számokat" nem tudsz amit ki kéne töltened a vámoláshoz szükséges papíron, ezeket a posta akkor közli veled ha érdeklődsz majd ismét elküldöd ezeket a nyomtatványokat, jó ha van otthon -nyomtató, scanner ,számítógép. ezután a posta hajlandó foglalkozni veled és nem küldi vissza az árut, nekem legutóbb 3 hétig parkoltatták az árut magyarországon mert hogy az ilyen meg olyan papírok kellenek a nav-nak. száz szónak is egy a vége. vámköltség+a postáztatással egybeszámolt összeg 27%-a mint áfa meg még mittudomén mit ki kell még csengetni. ha egy dls ghl akármelyik csomagküldő/szállító cég hozza az árut ők mindent elintéznek a vámon nem neked kell futkározni telefonálgatni kérdés menyivel drágább a szállítás estleg 3szor annyi?
    TLDR: amerikai vásárlás: szállítási idő/ár cégtől függően, 27% áfa kifizetése (áru plusz szállítatás 27%-a), vámilleték kifizetése, vám kifizetése- járulékos költségekkel számolni kell. döntsd el magadban egy kis kalkulációval hogy ez a plusz költség/szarakodás/szórakozás/bürokrácia veled megéri e vagy sem,vagy van e olyan más termék amivel ezt kiválthatod.

Új hozzászólás Aktív témák