Keresés

Hirdetés

  • Nyárköszöntő hardverszemle

    ph A desktop gép, notebook és ház nyomába sokféle periféria szegődik, sőt, még egy VR headset is tiszteletét teszi heti rovatunkban.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Winner_hun #31809 üzenetére

    Tulajdonképp igazat adok, amiért azt mondod, hogy bátrak a kijelentéseim. Ám elgondolkodtam azon, hogy ha mindezt úgy írom le, hogy ne tűnjön bátornak, lehet, hogy elvész a lényeg, és unalmassá lehet. (Így is az a baj velem a fórumon, hogy kicsit bőbeszédű vagyok.)

    Kétségtelen, hogy nem való a Kresst a Festool-al összehasonlítani, mert amíg a Kress izzadva kapaszkodik a rostán, hogy nevezhesse magát minőséginek, addig a Festool szintehogy lazán és fölényesen uralja ezt a státuszt a piacon.

    Mégis, valamitől leégett az a porszívó, mi másért cserélhettek benne motort? Az a baj, hogy nem tudom, mennyire elszeparált eset ez ezzel a típussal. Nem azt állítottam, hogy az egy rossz konstrukció, de azt igen, hogy benne lehet a pakliban.

    Teljesen igaz az, hogy méltatlanul dicsértem a Kress-t, és hamisat állítottam az ár érték arányáról. Aki folyamatosan olvasta a fórumot, értesülhetett arról is, hogy immár a második darabot is leégettem, mindkettőt kb szűk egy évnyi használat után. Hibáztam viszont, hogy nem visítottam, hogy ne vegyen senki ilyen NTX-et, mert csalás. Látod, ez is egy bátor kijelentés. De leírtam, mert úgy érzem, igaz. (A múlt héten óriási léptékkel nagyobb csalás robbant a dízeles világmárkák világában - mégpedig tudatos, sunyi csalás.)

    Ha valakit konkrétabban érdekel ez, csak az olvassa tovább - azt hiszem tartozok a pontosítással, és elfér ide az érdeklődők számára néhány észrevételem. Próbálok rövid lenni.

    Amikor kezdtem a vállalkozást, nem volt pénzem porszívóra. Lehoztam a lakásból egy noname háztartási porszívót, amiben volt egy HEPA filter, és vagy három literes átlátszó gyűjtőtartály. Mivel igen hangos volt, jó tíz méter tömlővel hátra küldtem a gépet a vokálba. Kábé egy - másfél évig ment. De nem romlott el, bírta azt, hogy olykor ment akár napi nyolc-tíz órát is. Akkor vettem egy lidist. Jól szívott, onnan jöttem rá, hogy emez a háztartási időközben jól elgyengült. De ez meg olyan hangos volt, hogy amikor kitettem az udvarra, mert nem bírtam zajvédőben sem a hangját, átjött a szomszéd (aki naphosszat zúgatja a flex-et), hogy csináljak valamit, mert ebbe belehülyül.
    Kapóra jött akkor, hogy sikerült olcsón vennem egy új, legkisebb Metabo-t. Meg is írtam róla, hogy feltűnően csendes, és bár elavult, nagyon jól használható. Legfőbb bajom a kicsi tartálya volt, valami 12 liter (?) Ez később martong fórumtársunké lett, remélem, azóta is elégedett vele. Mert közben vettem egy használt, de keveset ment Kresst. Nagyon sokkal jobban tetszett a kis metabo-nál, csak egyszer elfelejtettem üríteni, utána le is égett. Úgy gondoltam, én voltam a hibás, ezért vettem egy új ugyanolyat. Ezúttal (és azóta is) figyeltem, hogy időben ürítsek. De az is leégett. Félre tettem őket, nem volt időm javítgatni. Azt hittem, hogy csak valami műanyag égett meg bennük, nem a tekercs, mert óriási füst jött ki belőlük, szúrós szagú, de nem égett lakkszag volt, mígnem Bari megállapította, hogy a lakk égett meg a tekercsen.
    Jöjjön most a gondolatmenet, ami ha bátor is lesz, de azt hiszem, megáll a lábán.
    Eladnak negyvenért egy Kress-t. Nem jelzik, hogy ez csak barkács kategória, de a garanciális javítás nem megy szó nélkül, automatikusan. (Nem nekem, hanem egy debreceni fórumtársunknak - én aztán be se küldtem garanciális javításra.)
    Papírszűrőt én soha egyetlen porszívómban sem használtam - a Kressben sem, persze. De egyik sem égett le, csak a két Kress. Még az occó, nem is idevaló háztartási sem! A metabo kábé kétszer annyit ment nálam (mint mondtam, az is papírzsák nélkül), mint a két Kress együttvéve , és valószínűleg azóta is megy Márton Gabinak hiba nélkül. S ezek közül legdrágább a Kress volt.
    Nekem ebből az világlik, hogy rossz konstrukció. Ha jelezte volna a gyártó, hogy vigyázat, ez nem ipari, eszembe se jutott volna megvenni se olcsón, se drágán. És meggyőződésem, hogy sokan leégették ezt a szériát, nem csak én. Azért kiáltottam csalást, mert amikor megláttam, hogy mi van a belsejében, ordított, hogy mennyire silány.

    Egy dolog persze valószínű: A Festool nem lesz csalás. Legfeljebb lehet melléfogás.
    Őszintén kíváncsi vagyok arra, hogy miként tudott az a motor tönkremenni. És hogy vajon védhető-e? Mert negyedmillióba már jó lenne, ha beleférne az is.

    Most az jutott eszembe, hogy lehet, azért ugrottál meg, mert azt írtam, hogy ha nincs együtt a normális tekercselés és a megfelelő hűtés, úgy garantált a baj, akkor is ha Festool.

    Mikor ezt írtam, akkor nem konkrét ominózus gépre gondoltam, inkább illusztrálni akartam, hogy ez a két alapelem nélkülözhetetlen. És ha jobban belegondolunk, motort semmi másért nem cserélünk, csak ha sérült a tengely, vagy leégett a tekercs. Mivel itt a tengely sérülni nemigen tud, tehát valószínűleg megégett. Tehát hiába Festool, nem volt együtt ez a két lételem.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák