Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz yooccoo #31786 üzenetére

    Foggalmam nincs - a képek alapján úgy ítéltem meg, hogy friss, újszerű példányok.

    De azóta tudom, hogy ez nem jelent a világon semmit. A Domino-mat pölö, ha akkurátusan megtakarítanám, simán eladhatnám úgy, hogy megkímélt, újszerű - sehol karc, sehol kopás, és most is ugyanolyan pontos, mint újkorában. Pedig ment majd tíz évet szintehogy ipari léptékkel.

    Vannak a Festoolnak is melléfogásai, nem is egy. Volt már ez téma régebben itt a fórumon. Ezek a melléfogások számomra, de inkább a gyártó számára azért kínosak, mert változatlanul nagy árat vasalnak be értük, ami szó szerint felér a kopasztás fogalmával.

    Betette ide ezt a linket Winner_hun kolléga már elég régen. Azóta is szemezgetek vele, és csorog a nyálam, annyira egyben van. Hát nem tülekednek érte, van módom újfent csepegni érte. De felvet ez bennem egy igen komoly kérdést is. Egy ilyen CTM 36-os már a Festool háza táján se belépő szint. Vajh miért kellett motort cserélni benne? S ha már ez meg is történt, miért lett eladó? Szóval ugyanúgy gyanús, mint anno a Carvex volt - mondjuk ezektől nem zsinórban szabadulnak.
    Tudom, hogy megáll a lábán várható válaszod, miszerint biztos nem használtak papírzsákot hozzá, ami maga is egy szűrő. De azt hiszem, életszerű, ha összehasonlítom mondjuk a Hilti hasonló gépjével, amit szintén kvarc és cementporhoz fejlesztettek. És ahhoz nem kell papírzsák, egy HEPA teszi a dolgát, ahogy kell. Nem romlik el tíz év után se. Egyik-másik kívülről már olyan leharcoltnak tűnik, hogy ijesztő, ennek ellenére stabilan teszi a dolgát belül.
    S ha már itt tartunk a papírzsáknál. Talán lerombolom azt a mítoszt, hogy a papírzsák milyen remek előszűrő is egyben - gondoljon mindenki azt, amit akar. Volt egy Kress porszívóm (nem is egy). Mind leégett. Sose tettem bele papírzsákot, pedig a gyártó ajánlja. Sőt, valaki jelezte, hogy a szerviz ahhoz kötötte a további garancia feltételét. Nálam járt Bari. Szétkapta, mint Foxi a lábtörlőt. Én direkt figyeltem, hogy mennyi por juthatott belülre? Semennyi. Arany tiszta volt a motortér. És az csak egy Kress, nem csilivili Festool.
    És kitérek arra, hogy kérdezted: Gari előtt, vagy után. Ominózus Kressre volt még két év extragaranciám. Eszembe se jutott érvényesíteni. Minek? Hogy tegyenek bele egy ugyanolyan xar motort, ami újfent le fog égni? Egyrészt nem vastag lakkot használtak a tekercsekre, másrészt pedig nem volt jól megoldva a gép hűtése. (Ez az én önálló "szakvéleményem".) Ha ez a két dolog nincs együtt, akkor tartós üzem esetén garantált, hogy füst fog kijönni belőle. Akkor is, ha Festool.

    Ám fontosnak tartom megjegyezni, hogy ugyan a Festool gépek drágák, de még a kispénzű magyar ügyfelek zöme is jól jön ki velük nagyon, ha rendesen (tehát megtérülhet, nem csak barkácsolgatni fog) használja őket. Pontosak, átgondoltak, kidolgozottak, és strapabírók, tartósak. Gondozást nem igényelnek, kemény munkára fejlesztették őket. A legtöbb sikerült is.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák