Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrcruiser

    csendes tag

    válasz Loobelt70 #28719 üzenetére

    Valóban nagyon szép lett minden bemutatott produktum, gratulálok én is mindenkinek! :R

    A mennyezeti spot armatúrával kapcsolatban mutatnám meg én is a közelmúltban elkészült verziómat, hátha ad némi inspirációt a kollégáknak. No nem az asztalos munkára gondolok, mert az viszonylag egyszerű volt, viszont sokat törtem a fejem a felfüggesztésen. Szerettem volna, ha relatíve egyszerűen karbantartható (ha szükség van rá), ami azt jelenti, hogy a plafontól kb. 25 cm-re függesztem, de azért lehetőleg ízléses legyen a függesztés kialakítása.

    Ezt végül úgy oldottam meg, hogy a rögzítési pontoknál 1-1 m8-as mosdórögzítő csavart tipliztem a plafonba, a metrikus menetes végére egy menetes szár toldót raktam. Ebbe jött a megfelelő hosszra vágott menetes szár, amihez szintén egy toldó és egy csavar segítségével rögzítettem az armatúrát. Összeszerelésnél pedig a menetes szárat egy krómozott mándlirúdba rejtettem, ami a plafonon lévő furatokat is takarja és a középső ponton a vezeték is abban lett levezetve.

    Alulnézet (alulról csak a mándlirudak végei látszanak):

    Felülnézet:

    Még készülőfélben, itt látszik a menetes szár összeállítás

Új hozzászólás Aktív témák