Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz zonusz #28416 üzenetére

    Most én gyorsan pontosítanék:
    Nem megy hosszú évek óta. Ez csak másodhegedűs gép, gyakorlatilag el van dobozolva arra az esetre, hogy ha az, amelyiket hosszú évek óta használom egy HC 300-as metebó kombigyalu képében, akkor legyen mihez nyúlni, ne álljon le a munka. Egyébként szerintem jól össze van rakva. Volt egy régebbi, amelyikben a kést nem a helyére pattintani kellett két stift segedelmével, hanem beállítgatni. Miként lehet azt, lövésem sincs, mikor nem a helyére dugni, de még belátni is nehéz oda? :F Az ilyen típusú gépek egyébként mind ilyen "zsúfoltak".

    Amióta megvan, folyamatosan hezitálok, hogy adjam-e el? Ha valamelyikőtök bepróbálkozik priviben, valószínűleg bólintok rá talán.

    A Makita mellett az szól, hogy olcsóbb egy késpár bele. Szinte feleannyi. Ellene pedig az, hogy a Makita szerviz, tartozék és alkatrész háttere tényleg zuhanórepülést tart hazánkban. Úgy hírlik, hogy még a metamónál is szarabbul állnak e tekintetben. Hát igen, mégiscsak a földgolyó másik feléről kell idelogisztikálniuk a bizbaszokat hozzá.
    A DH 330-hoz csak hamarabb ideér valami, ha épp nincs itt, és begborzolik a Noszlopi úton a seggükön a szőrt. De ehhez egy pár új kés 20 ropi ám!. A gyalulási képe kimagaslóan jó a nagy előtolás ellenére is.

    Nem tudom, melyikre esne a választásom, ha élesben kellene most döntenem. Lehet, hogy bekockáztatnám a Bernardót.

    Műszakilag szemre egy kutya mind:
    Gumi behúzóhenger, eldobhatós kések és 2Kw szénkefés motor. Ha egyformán megvan az anyag bennük, akkor az olcsóbb a rentábilisebb szerintem. Mondjuk a Güdét azért nem is említettem, mert nem is feltételezem, hogy egyáltalán hallottak már svéd acélról és SKF csapágyról. A Triton az magas minőségű anyagokat használ, és precízen is építi össze azokat, én ezt tapasztaltam a maró klónjukkal. A DeWalt pedig gyakorlatilag valóban sok termékével kitiltotta saját magát hazánkból. Azért 400 ropi egy ilyen seggdugacsért igen sok, ha azt vesszük, hogy ennyiért olykor jó állapotú használt Felder (Hammer) kombi 300-ashoz is hozzá lehet jutni. Szóval több, mint DeWalt fannak kell ahhoz lenni, hogy valaki azt válassza ki a sok közül.

    Több fa van, mint asztalos!

  • pali923

    aktív tag

    válasz zonusz #28416 üzenetére

    Holnap készülök a boltba, aztán személyesen megbeszélem a részleteket. Most a Metabo felé hajlok. Már csak az ára miatt is, ha nem rosszabb a Makitánál, márpedig elvileg nem. Az árkülönbségből 3 késpár kijön, az nekem meg elég sokáig elég lesz. Dewaltnak esélye sincs, akármilyen jó is, kétszer annyira jó nem lehet. A Tritont meg nem merem megvenni Németországból, pedig piszkálja a csőrömet.
    A vaterán a Makitából is van most is 300.000 feletti ár. Biztos az nem akciós. :)

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

Új hozzászólás Aktív témák