Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #2573 üzenetére

    A következő miatt kérdeztem Vikuszt az AEG-ről:

    Régen a kölcsönzők előszeretettel szerelkeztek fel AEG gépekkel. Ez számomra jelenti azt, hogy igen strapabíróknak kellett lenniük, hogy rentábilis beruházás legyen számukra a dolog.
    No, igen. De ez régen volt. Ma már szélesebb választékjuk van, és minőségben is nagy lett a szórás.

    Vajon ma mit ér az AEG márkanév? Ez érdekelt valójában. Azt tudom, hogy vannak jó láncfűrészek pl, de ha valaki biztosra akar venni, akkor a Stihl-en kívül senkivel nem elegyedik szóba. Vannak jó ütvefúrók, de ha valaki biztosra megy akkor csak egy bolt létezik számára: A HILTI. (A DeWalt pl nagyon otthon van a faiparban, de nemrég Madmax jelezte elég hiteles forrásból, hogy a szuper ipari fúrókalapácsai szuperek, de nem ipariak.) Kitalálta valamikor a Flex a sarokcsiszolót. Azóta is Flex-nek hívja a köznyelv még a leggagyibb sarokcsiszolót is.

    Az én fülemnek még mindig jól cseng az, hogy AEG, meg hogy HolzHer. De nem tudok bemenni biztosra, mert már biztosan odébb állt a tehén, és nem biztos, hogy megszokásból nem a bikára tapasztom fel a fejőgépet.
    Ezévben vettem egy AEG akkus kisfúrógépet. Szuper. Minden el van találva rajta, őrült nagy tervezés, de a kapcsolója néha téveszt. Nem akadályoz a munkában, mindössze annyit jelent ez, hogy néha pislant kettőt hármat, mielőtt elindul. Tizedmásodpercekről lévén szó, nem jelent semmit, de egy biztos: Az a pislogás nem odavaló. Hogy mezei kontakthibáról van-e szó, vagy a védelmi elektronika néha több sört iszik, mint amennyit bír, ezt nem tudni. Még jó sok garancia van rajta, de azt már megtanultam, hogy hol jó, hol nemjó gépet nem adunk be a szervízbe, mert az ott mindig hol jó, és nem történik egyéb ilyen esetekben, mint nélkülözzük a gépet ennyi annyi hétig teljesen meddőn. Kiváltképp, ha szériahibáról van szó.

    A fórumon utólag okosítottatok ki, hogy ha csavarozógép, akkor Makita. Igaz, negyven dekával nehezebb. De egy dolog lejött számomra: Csavarbehajtóbb.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák