Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Satyricon

    addikt

    válasz epmd #25553 üzenetére

    A ragasztást én úgy készíteném,hogy leraknék egy fóliát a talajra(hogy ne ragaszd rá véletlenül se a parkettára :)).Utána rá az egyik lemezt,megkenném ragasztóval.és ráraknám a keretet.Utána rá a másik lemezt,megint ragasztó,utána ráfordítani a keretre,és megakasztod 1-2 szöggel,hogy ne tudjon elcsúszni,és kész,.Utána fólia megint,és tennék rá valami nyomólapot(pl:natúr 10mm-es pozdorját)hogy ne a farostodat törd össze,vagy karcold össze,amikor súlyozod az ággyal,szekrénnyel,és a súlyt is jobban eloszlatja - Igen, én is hasonlóképpen gondoltam a ragasztást! :K Am közben rájöttem, hogy szüleim elülső szobájuknál fel lehetne hozni a vetítő felületet, ha esetleg lenn ragasztanánk odakinn. És közben rájöttem arra is, mivel tudnék itthon elérni brutális nyomóerőt az egész felületre :B ;) Igaz az ötletet még tökéletesíteni kell, na meg a hozzávaló kellékeket kellene hozzá beszerezni. A keret ragasztását ezzel a megoldással fogom ragasztani, vagyis leszorítani, tutibiztos megoldás lesz, az 1000%! :K A ragasztó ötletet pedig köszi! ;)

    (#25554) thyebyElőször is tedd le a földre valami vélhetően egyenes felületre úgy, hogy felpúposodjon. Most nézd meg az ujjaddal, hogy mekkora erő kell ahhoz, hogy lenyomd. Vélelmezem, hogy nagyon kicsi erő iselég lesz, szerintem egy ujjal erölködés nélkül sikerülni fog. Saccolom, hogy max 3-4 kg nyomás hatására már ki tudod egyenesíteni. - Azt lehet nem mondtam, de mikor hazahoztam a leceket, összeforgattam mindegyiket úgy párossával, hogy középen felpúposodva legyen, majd gumipókkal erősen egymáshoz kötöttem! Most egyenes a léc, és lenn fekszenek a földön. Kíváncsi leszek, mennyire rúgja ki majd magát, de szerintem semennyire. Minden esetre a bevagdalást megejtem ahogy írtad, aztán meglátjuk. De szerintem nem lesz itt gond, sík egyenes lesz a keret! :K Am attól se tartok, hogy a ragasztásnál használt nyomó erő nem lesz elég, mert nem kell ennek atombiztosnak lennie! A lényeg az lenne, hogy megbírja saját súlyát, és közben ne görbüljön! Én nagyon bízok benne, hogy az itt leírtak alapján, és amit kigondoltam, az alapján meg tudom csinálni közel tökéletesre! Lesz/lesznek segítségeim, ami jól fog jönni majd, főleg a ragasztásnál. Meló előtt tartok egy sajtótájékoztatót, átlökök mindenkit majd egy gyorstalpalói tanfolyamon, aztán egy sikeres ragasztókenő vizsga után nekiállunk a felületek megkenéséhez! :DD Sík felület van, nyomóerő lesz, már csak egy-két kelléket kell majd beszereznem(minimum 6 db 1400, vagy 1500x150x150mm-es keményfa palló, na meg 4db 2500x150x150mm-es, szintén keményfa pallót) Olyat találtam ki, hogy besza-behu! :DD

    (B)(#25554) thyeby(/B)Pontosítok a szorítóerőről:

    Neked nem a farostlemez felületét kell számolnod, hanem a papírrács ragasztóval érintkező éleinek halmazát, valamint a lecek ragasztott felületeinek az összegét. Tehát a szorítóerőhöz levő súly léptékkel kisebb így, mint ha két ekkora bazinagy sík táblát telibe akarnál ragasztani egymással. - Ja igen, ezt gondoltam, köszi! :K Am van itthon ekkora forgácslemez lap, mint amit ragasztani akarok, sőt. van 3db is. Ha egy forgácslemezt legalulra teszek, majd rá a ragasztandó felületet, majd erre egy másik nagy forgács lemezt, és most jön a lényeg: Ha így szorítom le(ha kidolgoztam tökéletesen a tervet elmondom hogy mivel, sőt le is rajzolom :K ), hol érdemes a szorítást végezni? Kizárólag a fenyő keret közvetlen közelében, vagy a papírrácsnál is szoríthatok? Hozzáteszem elég bika szorításról van szó. kb 6 ponton lesz szorítva, ami eloszlik egy-egy keményfa pallón(tehát egy pallóra 3 db speckó szorító jut) A keményfa palló alatt pedig a forgácslemez lesz. És attól tartok, ha a szorító a papírrács alatt lesz, berogyhat a felület. Nem tudom mennyire érthető... De ha igen, mi erről a véleményed? :F Am értem én, hogy a papírrács környékén kisebb nyomóerőt kell alkalmazni, na de én alul-felülre 20mm-es forgácslemezt fogok tenni :F

    [ Szerkesztve ]

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Új hozzászólás Aktív témák