Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz #22145024 #22875 üzenetére

    "Ez a shakespeare ez micsoda?"

    Sheggtörlőpapír.

    "Meg ha körbetekerem, akkor elve jobban fog erőlködni a gép. Honnét tudom hogy milyen gyakran kell cserélni/tisztítani a szűrőt még a füst kijövetele előtt? Tegyek a kimeneti csonkra egy hőmérőt és az egyszerűen megmutatja, hogy nemcsak erőlködik -ami miatt eleve több hőt termel- de a lecsökkent légáram miatt nem is hűti már megfelelően a motort?"

    Áhh, túlbonyolítod.

    Egy jó gép képtelen erőlködni. Csináli a vákumot akkor is, ha befogod a tömlő végét, és nem melegszik, nem erőlködik, nem lassul, csak megy, mint egy harckocsi. Azért 1200 watt egy lapátkerék pörgetéséhez nem piskóta.

    Semmi dolgod, nem tudod fémmel eldugítani.
    Esetemben arról volt szó, hogy a finom fa por betömörödött, összegyűrte a gép magán a hengeres Hepa filtert. Ürítés után a szimering már nem tudott tömíteni, és valószínűleg ez a fa-lösz bejutva az elekrtomos érinkezők közé, egyszerűen begyulladt. Égettem már le gépet, a lakknak más szaga van. Nekem a műanyag égett, ezt a szagról egyértelműen tudom. Bár nem szedtem még szét a gépet, pedig lehet, hogy egy alapos tisztítás, és egy új szűrő feltétele után menne ismét hibátlanul. Nem túloztam, szó szerint értendő, hogy a húsz literes tartályból negyven liter fűrészport borítottam ki. Ilyesmire csak Dynamo és én vagyunk képesek. Nem bírtam kihúzni a tartályból a filtert, és a csavarhúzót is alig bírtam beledugni az összetömörített porba, hogy a filtert kiműtsem onnan. (Az számomra máig egy csoda, hogy miként nem lehetett érezni ekkora mennyiségű tömítettség után, hogy gyenge az elszívás. Valószínűleg úgy, hogy ennek a típusnak olyan erős a szívóereje.)

    De nyugi, te ezt fémmel képtelen lennél reprodukálni. És talán nincs még egy asztalos az országban, aki úgy megkínozzon egy porszívót, ahogyan nekem sikerült. Tanultam is belőle, mert termelés ide, határidő oda, ez bizony költséges hanyagság volt.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz #22145024 #22875 üzenetére

    Leltem Neked egy jóféle porszíjót, ráadásul ott van a szomszéd utcában.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák