Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pali923

    aktív tag

    válasz #22145024 #22657 üzenetére

    Éppen valami ilyesmit akartam írni. Sokan tartják csodaszernek az ismerőseim között is, de talán éppen itt is olvastam, hogy sokan nem csak arra használják, amire való. Valóban petróleumszármazék, ami tisztításra, rozsdátlanításra, csavarlazításra stb. tökéletes, de szinte mindenki kenésre is ezt használja.
    Én meg nem régen találtam egy olyat, hogy Tectan. Ez szintén palackos, kifújható, és elég szilárd fehér zsír lesz belőle, ami nagy hőmérsékletet is bír, csapágyakra is jó, és ugyanolyan könnyen használható, mint a WD40. Azóta ezt használom kenésekre, nem drága, és működik.
    A WD40 története egyébként érdekes. Egy repülőgép gyártó cégnek kellett olyan szert kikísérletezni, ami jó lenne a tárolt gépek rozsdásodása meg hasonlók ellen. Egy céget bíztak meg, akik sok szert kipróbáltak, és a 40. kísérlet vált be, ezért lett a szer neve WD40. A WD a vízkiszorító (Water Displacement) rövidítése. Egyszer csak azt vették észre a gyárban, hogy a dolgozók előszeretettel csempészik haza a kencét, és elkezdték árusítani. Annyira bejött nekik, hogy mást nem is gyártanak, csak ezt. Jó szer, de nem mindenre.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • thyeby

    őstag

    válasz #22145024 #22657 üzenetére

    Hát, igen. Régebben kidobáltam a beállt csapágyakat, de mióta Winner_hun kitanított, még akár egy évig is elmennek ezek a pici, ámde jó drága csapágyak. Harmadannyit vásárolok azóta belőlük, ám még így is asztal alá ihatná az árából egy orosz keménylegény, amit évente otthagyok érte.
    (És mert olyan picike csapágyak, történt, hogy a párom piszkosnak találta a nadrágomat, és kimosta a benne levő (új) csapágyakkal egyetemben, Így azok is szép tiszták lettek. Nem mondtam az én napsugaramnak, de olcsóbb lett volna venni egy vadiúj Levis farmert inkább. )

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák