Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #22651 üzenetére

    Ez a WD40-sztem egy elég nagy átverés. Semmi mást nem csinál csak a beszáradt, ragadt, zsíros, poros akármit feloldja amitől érzésre minden jobb lesz. Valóban jobb is lesz de semmi kenése nincsen mert miért is lenne annak a vékony, tapintásra sem túl bíztató anyagnak. Eleve úgy gondolom ha vmi feloldja a zsírt az nem tud kenést/zsírzást végezni.
    Ha egy túlnyomásos palackba töltenénk vmilyen hígítót és így kinyomnánk szinte biztos vagyok benne nagyjából ugyanazt a hatást érnénk el, mert kimosná, feloldaná a trutyit.
    Biztos hogy sok helyre jó a WD40, de hogy egy csapágyat tartósan "beolajozni" nem, az biztos. Ki kilehet vele veretni hogy megmozduljon és kitisztuljon, de kenésre nem alkalmas.
    Ez csak az én véleményem.

    A múltkor nekem is beragadt(szinte telejesen beállt) a DW-n egy csapágy amit levettem és azt hiszem rozsdaoldóval spray-vel tisztítottam ki, míg végül minden trutyi kijött és jól forgott, majd adtam neki olyan zsírt ami magasnyomású palackban van és mikor fújom akkor olyan mint a víz maj pár másodperc alatt zsír lesz belőle. Ez jó volt mert zárt csapágy volt így befolyt a kis résen keresztül a golyókhoz ahol zsír lett belőle és azóta is jól működik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák