Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Rohamkukac #15831 üzenetére

    Nem ismerhetsz mert nem vagy régóta a fórumon, de nézd meg hogy a kezdetektől itt vagyok tudom mindenkiről nagyjából hányadán áll az asztalossággal a beszélgetésekből.

    Amúgy mindenki azt csinál amit akar.Itt kérdeznek és én csak válaszolok a legjobb tudásom szerint és próbálok mindenkit a szakszerűség felé irányítani. Lehet próbálkozni, más utakon de abból10-ből 9x csak nyögés a vége.
    Az meg hogy ki milyen árakon dolgozik meghatározza az alapanyag is. Thyeby 4000,- ír lakkzásra és min.20k-val számoltam volna így hasamra ütve. Mindenkinek más a célközönsége, mások az igényei. Ha vkinek azt mondom erre azt asztalra hogy 90k akkor vagy kell, vagy nem, mert Milesivel fújom ami 2alap+1 fedő aminek ennyi az ára(mondom hasamra ütöttem) ha nem tetszik ellehet menni máshoz aki megcsinálja 50k-ért ecsettel lekenve. Én meg nem fogom ecsettel lekenni, mert arra nem mondanám büszkén rá, hogy én csináltam...ennyi.
    Nagyon szép amit jimmy is csinált és biztosan meglehet csinálni 70k-ért de nálunk nem, mert hiába írjátok hogy 65k m3-re az I.o borovinak(amit nem hiszek amúgy senkinek legyen az akárhol az országban, de talán thyeby-nek) nálunk qrvár@ 150k 1m3 ilyen szélezetlen borovi.Táblásítottba is kb. 25k, bár ezt megkellene néznem.
    Megint belebonyolódtam, ne is válaszolj rá mert nem ér annyit.:)

  • thyeby

    őstag

    válasz Rohamkukac #15831 üzenetére

    Érdemes azért megjegyezni, hogy Balázs nincs egyedül, aki 100 alatt nem vállal egy ilyen íróasztalt. És akik hozzá hasonlóan kalkulálnak, azok sem maradnak munka nélkül, és nem is gazdagodnak meg az árképzésük okán. Egyszerűen csak más vevőkör, és a hozzájuk tartozó más procedúrák. Úgy gondolom, számodra nem jött át a sorok között az, hogy mdk01 kolléga meglehetősen igényes felületkezelést feltételezett ominózus árhoz. Ez a rész igen meg tudja drágítani a bútorkészítést.
    Úgy érzem, elkerülte a figyelmedet, hogy a napi tízezer kereset az nem 8, hanem 10 órai intenzív munkát feltételezett, valamint azt, hogy nem kis erőfeszítés sem eljutni odáig, sem fenntartani azt az állapotot, hogy valaki minden napra találjon ilyen munkát. Napi 10 ezer pénz keresetet nem sorolnék abba a kategóriába, hogy nem kevés haszon. Ez egy szerény közepes átlagkereset, mert ha lesz is minden napra ilyen munkád, akkor sem engedheted meg magadnak, hogy megtedd, hiszen az anyagbeszerzés, a gépek karbantartása, esetleges betegségek, gépleállás, hivatalba szaladgálás, etc. lehetetlenné teszi, hogy havi 200-at rendszeresen bezsebelj - még nagyon kemény munkatempó mellett is.

    A tábla vetemedésről annyit, hogy van a műhelyemben két régesrégi tölgy bútorfront - úgy 40x50cm nagyságúak lehetnek. Alkatrésznek használtam fel őket - a maróasztalom lapja az egyik példány pl. Amikor építettem, leellenőriztem, hogy teljesen sík, hiszen itt igazán légyeges szempont volt. S most, hat év után, teljesen optimális klíma mellett már vetemedett annyit, hogy újat kellene készítenem, noha vagy húsz évig sík volt. Hidd el, - tapasztalatból mondom, mert odafigyelek régóta a fa mozgásából eredő galibákra - soha nem állíthatod, hogy a Te táblád nem fog elvetemedni. Bizonyos mértékig tompíthatod ugyan, de megakadályozni soha nem fogod tudni, hogy a fa önkényes, önálló életet éljen. S minél nagyobb a táblád, ez annál inkább igaz.
    Eleinte magam is úgy gondoltam, hogy ha jól van egy tábla megcsinálva, az nem vetemedhet. Ma már azt mondom, hogy szerencsével lehetséges, hogy tűrésen belül marad a fa mozgása. A tűrés pedig hol kisebb, hol nagyobb - talán ennek az ismerete a fontosabb. Egy zongora kényes a milliméterekre, míg egy ebédlőasztal sokkal kevésbé. Nem utolsó sorban ezért is van az, hogy nem hangszerkészítővel csináltatunk tálalószekrényt, és nem asztalossal hegedűt. S ha már itt tartunk, hát egy Stradivarius is mozog - más kérdés, hogy hol, és mennyit.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák