Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz topaz45 #11468 üzenetére

    Rendesek a fiúk és fognak neked segíteni, de azért annyi "fejmosást" megérdemelsz, hogy nagyon rossz a sorrend, azt tudod, ugye?

    Először tervezünk és csak utána jön a kész méretekre leszabott, felületkezelt anyagok házhoz szállítása. Jó, tudom, ez most így alakult, tehát elsoroltad a kész méreteket, ebből kellene valamit kiokoskodni, hogy jó legyen.

    Későre jár, én most csak annyit javaslok, hogy szerelésben gondolkodj, ne ragasztásban. Ha összeragasztasz egy ekkora franciaágyat, azt nem fogod tudni kivinni a szobából, ha kell.

    Bár figyelmetlenül olvastam, de a legutóbbi hozzászólásodból sem derült ki az a bizonyos harmadik méret.

    "2 méter hosszú 15 cm széles"

    Igen, és valamilyen vastag, ezt is megírhattad volna, feltételezhetően min. 2cm vastag.
    Ellentétben a többiekkel, én nem vagyok eleve ellene a látható módon alkalmazott csavarkötéseknek. Az IKEA és sok egyéb bútor is alkalmazza ezt, a szerelhetőségnek logikus módja, legfeljebb nem az a hagyományos asztalos megközelítés, amely irtózik a fémtől. Én mondjuk még azzal is tetézném a dolgot, hogy ha lúd, akkor legyen kövér, sok sőt, feleslegesnek is nevezhető mértékben sok csavar használatával, főleg ha azok például szép fejű rozsdamentes csavarok, egyfajta díszítést és markáns jelleget is adhatsz velük a bútoroknak. Persze, ha erre nem akarsz áldozni, akkor marad a meglévő kapupánt.

    A 10×10-es lábak igen vastagok, jól át kell gondolnod, hogyan akarod felhasználni, hogy vagy ne lógjon nagyon ki az ágy keretdeszkáinak síkjából (persze bástyaszerűen ki is lóghat, ha van elegendő helyed, vagy ne legyen bent a kereten belül úgy, hogy akadályozza az ágybetét elhelyezését.
    Lenne egy köztes tanácsom, de ahhoz skiccelnem kellene.
    Talán holnap.

    Addig is, érdemes nézelődnöd...

Új hozzászólás Aktív témák