Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • generatoros

    tag

    válasz generatoros #62269 üzenetére

    nem tudom jó ötlet vagy sem, nekem elég jól bevált. a fa törzsekről a több mint 20 cm vastag 3-4 ágat levágtam a kb 1.80 magas törzseket nem döntöttem ki. hozzá csavaroztam egy régi öreg fenyő pallót ami már rég óta inkább csak 4 cm vastag mint 5cm. ütött kopott de egyenes. a láncfűrészem vezetője 50 cm. a kapaszkodó fogazatát a körmeit ebbe a függőlegesen felcsavarozott pallóba mélyítettem , úgy hogy a kantnit vagyis a palló 4 cm-es oldalát ne érje el, de amennyire lehet közel legyen hozzá. nem mondom , hogy nem idegesítő de odafigyelve türelemmel sikerült sík felületeket alkotni és a palló sem sérült érdemben. kaptam egy még mindig lábon álló hasábot ami még ezután is bő 30 cm széles volt .a 20 cm-t áteresztő dewalt szalagfűrészem alá ez nem fért be , ezért a láncossal középen is ejtettem egy vágást. ezután kidöntöttem a hasábjaimat, majd következett a szalagfűrészelés. az ágakat csak két oldalon derékszögben agyusztáltam meg a láncfűrésszel, de mondanom sem kell sokkal tovább tartott mint a törzsek. vízszintes hosszanti vágás ahogy én tudtam csinálni fárasztó is volt, az egyenletlen felület miatt kaloda kellett a szalagfűrészen toláshoz. szerencsém volt a max 180 -as hosszak miatt az ágak az elhajlások miatt csak méteresek voltak. azt nem merem leírni milyen sokáig tartott ez a munka, igaz nem napi 8 órában, de akkor is. biztosan elment vele 2 hetem. azért gondoltam , hogy megosztom a függőleges még álló törzs technikát amit alkalmaztam mert szerintem segíthet azoknak akik minden tapasztalat hiányában fontolgatnak ilyen kerti gyümölcsfa kivágást , feldolgozást. a you tube-on van hasonló videó ahol jó hosszú deszkával támasztják ki az alul talán nem is rögzített rönköt, de szerintem minden tekintettben bonyolultabb és még kell venni hozzá egy 4 szögletes szerintem 10x 10-es fenyő gerendát amit beásnak és építenek a láncosnak egy tartót ami majd lecsúszik. sok felesleges munka. a palló mellett szabadkézzel vezetett fűrésszel nekem sikerült teljesen jó felületet kapni ami a nagyon érzékeny szalagfűrészem is jól viselt. még gyaluval sem alakítottam rajta.

Új hozzászólás Aktív témák