Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz TheProb #54724 üzenetére

    én is néztem sok ilyen videót és nagyon bejöttek, amiket emberek csináltak, pont azért nem álltam neki soha ilyennek, még kicsiben sem, mert pont nem egy kezdő gépparkhoz való projektek. keményfát kell megmunkálni, nagy felületeket egyengetni, ehhez jó lenne egy gyalu és egy rendes asztali körfűrész, egyik se olcsó és számomra a felhasználási lehetőségeik egyelőre limitáltak, mert nem ilyen jellegű projektjeim vannak.

    amik egy kezdőnek szerintem fontosak:

    egy akkus fúró/csavarozó és egy ütvecsavarozó, lehetőleg egy platformon, hogy mindig legyen tölött akkud. utóbbi elhagyható, ha nem dolgozol túl nagy rögzítőkkel, viszont tényleg sokkal jobb vele csavarozni
    egy kézi körfűrész (ha csinálsz hozzá vezetősínt, egész jó egyeneseket lehet vele vágni)
    egy dekopírfűrész
    egy excentercsiszoló
    egy gérvágó

    ezek tényleg nagyon az alapok, amivel egyszerűbb projekteket el lehet kezdeni, ezen felül még rengeteg apróságot, kiegészítőt kell majd összeszedni menet közben. de ez inkább egy általános eszköztár, nem a fenti melókhoz való dolgok.
    és akkor még ott vannak a derékszögek, szorítók, kézi gyalu és vésők, ezekre megint súlyos tízezreket lehet elkölteni.

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák