Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz csudri #51925 üzenetére

    Vasra nekem ez vált be a legjobban eddig:

    De épphogy csak hozzá kell érinteni. Van még ez a fajta

    De ez rendesen bele tud vágni a fémbe, úgyhogy nem lesz valami szép a végeredmény, ha nem vagy gyakorlott. Inkább drótkeféset használnék sík felületekre is, ilyesmit:

    Ezeknek meg az a hátránya, hogy egy kicsit be tudják horpasztani a lemezeket, ha nagyon rányomod őket. Az első drótkefés inkább ilyen rudakhoz, talán oszlopokhoz, meg ilyen hajlatokhoz jó. Viszont mindent az se ér el. Ha nagyon alapos vagy, akkor még kézzel kell leütni a maradékot. Ha nem tudsz sebességet szabályozni a flexen, mint én, akkor ezek vinni fogják a festéket, alapozót, mindent. Lassabb fordulatszám kell hozzá, hogy csak megcsiszolják a fémet, de mivel az enyémen nem állítható, fogalmam sincs, hogy pontosan mire lehet számítani velük úgy. Lehet, hogy lassú fordulatszámmal is letörik. Vannak vékonyabb szálú drótkefések, de azok hamar elkopnak, és repül belőlük a szál a szembe, bőrbe, stb, jobb kerülni őket, ha fémet csiszolsz. Nem tudom, talán fához valóak, passz. Egyébként meg plexis arcvédő pajzs és porvédő maszk, hosszú ruha ajánlott, ha ezekkel dolgozol. A maszkot nem biztos, hogy egyszerű lesz beszerezni, mert a járvány miatt felvásárolja mindenki. Ha csak egy tucat oszlop van, akkor egy délután alatt megleszel vele és szerintem egy korong is elég lehet, max kettő. A fára sajna nem tudom mi a jó, de kíváncsian várom. Az eddigiek alapján nekem úgy tűnik, hogy nem biztos, hogy a flex a legjobb eszköz kerítés csiszolásra, nekem legalábbis ráment jópár délután teljesen fém kerítésre tavaly. Én inkább valami fix keretet csinálnék, amiben tudod rögzíteni a deszkáidat, esetleg a gépet is, és csak végighúzód rajtuk ahelyett, hogy kézzel szórakoznál vele, ha tényleg sok deszkád van.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák