Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arvaiz69

    csendes tag

    válasz troland26 #40294 üzenetére

    Szia!
    Nekem Bernardo BDSM 150 N típusú csiszológépem volt.

    https://www.google.hu/search?q=Bernardo+BDSM+150n&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiA2aehmb_YAhXBZlAKHRhVCPwQsAQIMA&biw=1536&bih=779#imgdii=o7RuXBIWMNzuIM:&imgrc=oZP7dU8un3WLvM:

    Szinte pont ilyen mint amit Te linkeltél csak más színben. Én több mint 4 évig használtam, meglepően jó kis gép. Nem azért adtam el mert csalódtam benne, hanem mert úgy érzem kinőttem, és nagyobb gépet vásároltam. Ami miatt elsőre megtetszett, a vas öntvény váza. És valóban jó nehéz, működés közben nem csúszik el az asztalon, nem vibrál. Elég tekintélyes csiszológép, rendesen össze van rakva. Lehet neki nyomni az anyagot nem lehet arrébb tolni. Persze ha nagyon nyomjuk a fát a csiszolónak akkor le tudjuk fullasztani a motort. Pontosan már nem is emlékszem hány wattos, de arra emlékszem, hogy az összes hasonló kategóriájú gép közül ennek a Bernardónak volt a legerősebb a motorja. De ezt is le lehet fullasztani ha ész nélkül nyomjuk a fát. Gyorsan ráérez az ember a használatára, így aztán nem szokott előfordulni hogy lefullad a motor. Egyébként ha valóban kis alkatrészek csiszolására szeretnéd használni, akkor a legjobb választás. Mind a szalagcsiszoló, mind pedig a tárcsacsiszoló szépen dolgozik. A szalagcsiszoló részt nem csak vízszintesen, hanem szükség esetén függőleges helyzetbe is lehet állítani. Természetesen a munkaasztalt ilyenkor átlehet szerelni a szalagcsiszolóhoz. Én elégedett voltam vele, megbízható, komoly szerkezetű gép, nyugodt szívvel merem ajánlani. Ami hiba előjött a 4 év alatt, az az, hogy a 150 mm tárcsacsiszolóról lejött a ragasztós tépőzár. De ez különösebben nem is hiba, inkább anyag elhasználódás. Vettem új tépőzárat és felragasztottam. Azóta meg sem mozdul a tépőzár! Meg aztán ez nem is géphiba. A szalagcsiszoló rész szépen beállítható, a szalag futása kiegyensúlyozott, tehát nem cikázik jobbra-balra. A tárcsacsiszoló is szépen jár, nem találtam hibát benne. Én úgy gondolom, ha ilyen gép mellet döntesz nem fogod megbánni. Ha kérdésed van még kérdez nyugodtan válaszolok szívesen!
    Üdv.: Zoli

Új hozzászólás Aktív témák