Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • generatoros

    tag

    válasz indianjoe23 #37483 üzenetére

    Szia! Hasonló gondolatok mentén , én is vettem másológyűrűt és a hozzávaló talpat az unimax-os Triton- clon marógépemhez. A probléma ott kezdődik, hogy a talp ami egy kb. 8mm vastag műa. és megtalálható benne a másológyűrű részére kisüllyesztett kb 1-2mm mély és a gyűrű külső átmérőjével azonos méretű lépcső. Nos valamelyik méret nem jó mert a gyűrű eröltetve sem akaródzik besüllyedni a helyére. A másik gondom az, hogy a talp ami a marógép talpátmérőjével megegyezik/ illetve 1-2 tized mm-el nagyobb, az 4db süllyesztett fejű csavarral rögzül a géphez és ezért eleve nem sok pozicíonálási lehetőség marad /szerintem semmi/. szerencsés esetben központos a műa. talp és akkor csak ellenőrzésre lehet használni a kúpos pozicionálót , amit a talphoz adtak. Mivel a másológyűrű eröltetve sem megy a helyére ezért nálam félretett eszköz marad a nem igazán olcsón árult cucc. Meglehetne estleg esztergagépbe befogni és belematatni (kiesztergálni az emlékeim szerinti 6-7 század mm-t) csak félek tőle kicsit. Gondolatom szerint egy 50-60mm átmérőjű danamitot befogok és leesztergálok egy olyan méretű ( tengelycsonk) valamit amire rászorul a műa. talp és ha megmarad központosnak amit csak feltételezni tudok, akkor talán kivitelezhető az elképzelésem. Azért írtam ilyen részletesen, hogy érthető legyen amit én tapasztaltam a témával kapcsolatban és persze azért is ,hogy esélyed van arra hogy Te is így jársz.

Új hozzászólás Aktív témák