Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klepto

    addikt

    válasz mdk01 #18386 üzenetére

    Nem értem a kérdést :U
    Nem tudok sokat a gépről, csak annyit, hogy fűrészgép.
    Egyébként a nagyapám is körfűrésszel vágta a tűzifát kuglikra, majd baltával négybe.
    Amit írtam, az após is így, vagy valahogy így csinálja.
    Annyit tudok, hogy fával fűtenek, és fűrészgéppel vágja a fát.
    A gép legalább 30, a fűrészkorong legalább 20 éves, amit milliószor köszörültek már, és kezd totál elhasználódni. Ezért szeretne egy újat; én meg úgy vagyok vele, ha már veszek, akkor vídiásat veszek, mert azt ő is mondta, hogy az a legjobb, csak eléggé drága. Szülinap, örömokozás, hát legyen; megkapja :)
    De, hogy „milyen gép ez”, azt már írtam, hogy pontosan nem tudom, de vagy Szovjet, vagy házilag tákolt akármilyen motoros gép.
    A kérdés másik fele nekem picit zavaros, „amúgy ahol megéri körfűrésszel vágni a tüzifát”, de talán ott, ahol dolgoznak napi 8-10 órát, és egy teljes ház kifűtésére kell a tűzifa; és nincs idő arra, hogy kézi fűrésszel aprítson egész télre tűzre valót. Lehet, hogy máshol logikus, hogy több mázsa, egész éves tűzifát kizárólag kézi fűrésszel vágják, de apóséknál nem ez a módi, ahogy a nagyapám is asztali körfűrésszel vágta a tűzifáját, amíg élt. Tudom, lehet venni „gyárilag” darabolt, kalodás fákat, de az megy olyan baromi drága, hogy inkább magának csinálja, és nem úgy veszi készen.
    Neki megéri, én meg nem értek hozzá, ezért megveszem neki amire vágyik, hogy szép szülinapja legyen.
    De lenne egy érdemi kérdésem is mindenkihez.
    Ma kaptam egy ajánlatot 600-as Vídiás Pilanára 12.000.-Ft-ért.
    A fűrészlap új, eredeti csomagban van, de a felülete kissé rozsdás.
    Ez, mármint a rozsda lehet probléma? Ha igen, mekkora és milyen gondot tud okozni?
    A boltos azt mondta, hogy ez baráti ár, és a rozsda az első vágásnál le fog kopni róla.
    Szerintetek megéri, meg szabad venni enyhén rozsdásan is, és tényleg baráti az ár?

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Új hozzászólás Aktív témák