Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CabalX

    aktív tag

    Július 31.-ig írja az Asus webshopja az előrendelői tárhely duplázási akciót.
    Addig jó lenne ha kiderülne több részlet az Xperia 5 V-ről (az árától tartok ott is) mert az illetve a Zenfone 10 versenyzik nálam azért hogy jó pár évig a telefonom legyen. (S23 elbukott a jack hiánya és az agyon bloat-olt OS miatt).
    Ami zavar mind a két gyártónál a kevés/rövid support - nem kell 5 év OS update de 2 verziónál többet kiköhöghetnének magukból azért az árért amit elkérnek a telefonjaikért.

  • CabalX

    aktív tag

    válasz babkukta #13 üzenetére

    Pixel telókkal általánosságban az a "bajom" hogy Samsung által fejlesztett Tensor-ra átkeresztelt Exynos mag van benne, ami ahogy írtad 5G-re nem jó, jobban melegszik és merül a Snapdragon 8g2-höz képest .
    Illetve nincs csak "bolti" garancia itthon - e
    z főleg a 7es széria kamera üveg szétrobbanásai tükrében int extra óvatosságra.

    Felírtam a listára azért, köszönöm a tippet.

    Az Asus mintha picit több év security update-et adna mint eddig - a 2 fő verzió maradt de a 4 év security update az mintha több lenne.
    Jó lenne ha a Sony is megemberelné magát, mert az Ő telefonjaik még drágábbak.

  • CabalX

    aktív tag

    válasz Noukoum #49 üzenetére

    3 fő verzió "illene" legalább - egyrészt ha már 3 év garancia van rá...
    Másrészt pedig amiatt mert most kijön Android 13-al, idén megkapja a 14-et még és jövőre a 15-öt és történet vége.
    Az a 2 fő verzió is 1,5 év ha azt nézed egy 350-400e Ft-os telefon esetében.
    Pont az Asus-tól lenne jó az újabb, több fő verzió mert ők "stock-like" rendszert használnak, a hardver meg bőven elbírna még Android 18-at is.

    A lényeg persze a biztonsági frissítés, de pl. egy andorid 15-öt toldozgatni akkor amikor már a 16-17 van bőven használatban.
    Az EU pont a hosszú távú használatra menne rá, ezért szeretné ráerőltetni a gyártókra a szerelhetőséget, cserélhető akkukat, hosszabb támogatást - kérdés hogy ezt milyen szinten verik át / hajtják be rajtuk (és mikortól ha egyáltalán).

  • CabalX

    aktív tag

    Honnan van az infó a cikkben hogy az Asus 2 év OS főverzió és 4 év security update-et ad ?
    Én nem találtam erről az Asus oldalán semmi referenciát.
    Korábban nem volt 4 évig security update, ez most bővült ki ?
    Zenfone 8 és 9 esetén is ennyi lenne ? Vagy ez a változás/bővülés 10esre vonatkozik csak ? Mert utóbbi esetben megérheti az újabb modelt választani.

  • CabalX

    aktív tag

    válasz bmt50 #99 üzenetére

    Én azért vennék kompakt (5.9 - 6.1 az ma már) "csúcs"mobilt mert hosszú távon szeretném használni. A jelenlegi telefonom (XZ1 Compact) 6 éves lesz lassan, vigyáztam és vigyázok rá. A mai napig kiszolgál de már elszállt felette az idő - az akku is gyengül, 1 - 1,5 nap amit bír, a 32GB tárhely a mai app méretekhez képest kevés már, a 4GB RAM sem sok, kamerában is nagyot lépett a technológia (nem kell 5 kamera, de 2-3 minőségi jó lenne).
    Az a baj az Xperia 10 IV / V-vel hogy már most nem acélos a CPU ami benne van, 8GB RAM elég most, de ha hosszú távon szeretnéd használni - ahogy én 5-6 évet - akkor addigra kevés lesz, a CPU mindenképp.

    Furcsának találom hogy a Zenfone ennyire rossz javíthatóság terén mert még ráadásul nem is "csupaüveg" ahogy te írtad, van hivatalos szervíz, 3 év garancia stb...
    A Zenfone 8 forrófejű volt a rosszul sikerült 888-as Snapdragon miatt, de a ZF9 és 10 a 8gen+1 és 8Gen 2-es chip-ekkel pont hogy nem gondolnám olyan melegedés miatt tönkremenősnek.

    Samsung-ot az agyon bloat-olt OS miatt nem vennék, illetve az S23-on nincs jack csatlakozó, max átalakítóval lehetne szórakozni.

    Van/lesz még Pixel 7a - az "Tensor"-ra átcimkézett Exynos és a hivatalos garancia hiánya miatt esik ki nálam a képből

    Sony-ban gondolkodtam még, az Xperia 5 V-t várnám - ami elvileg jó lehet (mindig ebben bízok, aztán valamit elrontanak). Friss kamera, több RAM, erős de nem olyan túlmelegedős CPU.
    Csak hát az ára... 430e+ egy olyan telefonért amihez sajnálnak egy QC töltőt hozzáadni, előreláthatólag csak 2 év OS és +1 év security update-et kap...

    Persze, tökéletes lenne egy kompakt telefon Snapdragon 7 gen 2-es CPU-s mobil, de abból 3 tepsi kapható csak még - és a gen1-ből kiindulva nem is lesz nagyobb választék.:
    Poco F5
    Redmi Note 12 Turbo
    Realme GT Neo 5 SE

  • CabalX

    aktív tag

    válasz paatrick #101 üzenetére

    "Sok igény" tippre főleg játék, illetve hogy jó pár egyszerre futó dolog ne akassza be, ne kezdjen el akadozni maga az UI.

    Nem csak teljesítményben van különbség egy SD 695 vs SD 8gen1+ vagy 8gen2 között, hanem ha megnézed abban is hogy milyen dolgokat kezel - kamera, hálózati átviteli sebesség, támogatott memória méret stb. terén.

    Arról nem is beszélve hogy sajnos a mid range telefonok nincsenek még annyira sem jól támogatva update terén mint a mostani (szintúgy nem túl rózsás) high-end-ek.
    Az Xperia10 IV nem fog annyi frissítést kapni (tudtommal) mint pl. az Xperia 5 IV - nyilván dupla annyiért ez nem is kérdés, de szomorú hogy nincs egy normálisan támogatott középkategóriás all-rounder kisebb méretben mint 6.5" - 6.7".

Új hozzászólás Aktív témák