Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Navaren

    aktív tag

    válasz Synthwave #8 üzenetére

    Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem lesz/lehet akár mérhető előnye is annak, ha valaki 540Hz-en, játszik, hanem azt, hogy zseniális, ahogy az ún. 'gamer' hardver - kategóriában éppen mikor mit találnak aki, amik kapcsán a hc (pro, vagy nem pro, mindegy) játékos hirtelen azonnal tudja, mit kell menni és frissíteni a konfigjában :).

    Az én generációm pl. a Counter-Strike 1.6-ot tolta versenyszerűen a kétezres évek közepéig, és bár akkor is kerültük az alacsony frekis CRT monitorokat (bár egészen más okból, ott tényleg konkrétan rossz volt nem hogy bámulni, de ránézni is az alacsony frekvencián villógó cuccokra, az akkori, gyerekcipős LCD-t pedig kollektívan kerültük, mint a pestist, ha lehetett), akkor még nagyon az elején járt ez az egész gamer-mizéria mint HW kategória, elsősorban egereket, egérpadkokat, füleseket nyomott le az ipar a torkunkon, hogy így 2000 dpi, meg úgy 1000Hz, lézer meg infra az elavult optikai szenzor helyett, mert hát ezekkel ugye mindenki azonnal sokkal jobban fog lőni.
    Megjött talán az első mechanikus bill. amit láttunk (talán SteelKeys vagy mi volt a neve), aminek a csodájára jártunk a Pixel-ben, állandóan új fülesek jelentek meg, szóval mindig megjelent valami, ami hirtelen lehetetlen specifikációkat villantott, és amire szerencsétlen gamer pénzt tudott költeni, mázlinkra motyónként legfeljebb csak pár tízezret, nem félmilliókat.
    A vicc az, hogy egyébként évente 3-4 perifériacserés kísérlet után is kb. mindig visszatértünk a jó öreg, jól bevált MS 1.1A, MS 3.0, Logitech MX510-518, stb szériákhoz.

    Értem én, hogy ez is ipar, ez is biznisz, és a ROG úthenger úgyis letarol és bebizonyítja, hogy 540Hz helyett ugyan lehet 280, neadjisten 144Hz-en is élni (és digitálisan ölni, hehe), csak éppen minek, kommentemmel mindösszesen a gamer-PR kreativitásának zsenialitása előtt tisztelegtem.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

Új hozzászólás Aktív témák