Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz biker #21714 üzenetére

    Szerintem biztos, hogy nincs minden tüskéről saját bizti. Főleg nem az újnál. Inkább van egy bizti, jó esetben, meg egy kis értékű ellenállás, amivel a fogyasztást nézik. A régi csatinál lehetett esetleg csatinként egy ilyen ellenállás.
    De lehet, hogy tévedek, nem szedtem még szét a kártyámat és egyelőre nem is szeretném.
    AMD esetén volt olyan, ahol Roman erre a fogyasztást mérő alkatrészre ráforrasztott párhuzamosan még egyet. Így a kártya kevesebbet mutatott, de a durva az volt, hogy a konnektorból is kevesebbet vett fel a gép.

    A melegedésre is gondoltam. Egyik megoldás kívülre egy hőmérő elemet erősíteni és ezt is figyelni. Igor mért a csatin már 64 fokot is, ami egy zárt házban nem feltétlen meglepő. Főleg ilyen terhelés mellett. A csati specifikációja szerint viszont csak 50 fokig garantálja a 9,2A-es erenkénti terhelhetőséget és arról nem szól, hogy e hőmérséklet fölött hogyan csökken a teherbírás. Ráadásul a hőtágulás valószínű, hogy rádolgozik a kontakt hibára.

    Hiába az ATX3.0 táp, ha nekem ATX2.0 van. Lecserélni nem szeretném, nincs másfél éves. A VGA nem volt tervben, ezért sem olyat vettem, ami "jó" lenne hozzá. Szóval nem szeretnék megint 100+ eurót kiadni.

Új hozzászólás Aktív témák