Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janos250

    őstag

    válasz #70211840 #18110 üzenetére

    Én valahogy nagyon nem vagyok képben.
    Az Arduino alatt van két könyvtár:
    GFX Library for Arduino
    és a másik:
    TFT_22_ILI9225
    Miért nem ezeket használod, miért akarsz mindenféle, kontrollerenként speciális drivert tartalmazó könyvtárat használni? Ezeket kipróbáltad, és nem futnak, nem felelnek meg az igényeidnek, vagy valami egyéb - általam ismeretlen - oka van?
    Belenéztem az egyik linkelt librarybe, amire hivatkoztál. Az egy csomó különböző kontrollerre megadja a lábak kezelését.
    Minek?
    Az Arduinoban pont az a jó, hogy nem kell foglalkoznunk azzal, hogy az egyes lábakat hogyan kezeli a rendszer. Oldja meg, az ő gondja, nem a miénk.
    Ha leírom azt, hogy digitalWrite() , nem érdekel, hogy az Arduino azt azon a kontrolleren, amit kijelöltem a Boards Manageren, hogyan oldja meg.
    Beírtad az Arduino IDE File/Preferences/Additional Boards Manager URLs mezőbe, hogy:
    http://dan.drown.org/stm32duino/package_STM32duino_index.json
    Utána a Boards Manageren installáltad az STM32F1xx/GD32F1xx boards kezelőt?
    Utána kiválasztottad a (talán) STM32F103C boardot?

    File/examples/TFT_22_ILI9225/Basic Demo
    Ez nem fordul le nálad, vagy nem jól kezeli, vagy a Te elvárásaidnak nem felel meg?

    Megannyi kérdés, amire ha nem tudjuk a választ, nem tudunk (én legalábbis így gondolom) tovább lökdösni a megfejtés felé.
    Bocs, hogy értetlenkedek, de ezek számomra tényleg nem világosak az eddig leírtakból.

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Új hozzászólás Aktív témák