Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janos250

    őstag

    válasz Melorin #12445 üzenetére

    Ezek a ledek zabálnak rendesen. Tehát led táplálása: külső, 5V-os táp. Értelemszerűen a GND és a +5V közé.
    Arduino táplálása pl.USB-ről. Led szalag, Arduino összekötés: GND-GND, megfelelő pin(Arduinon)- dataszalagon).
    Amikor összekötötted az Arduinot,és a szalagot, adj USB-t az Arduinora. Elvileg az Arduino elindul,semmi egyéb. Utána add a tápot a szalagra, hogy lásd,mi történik. Elvileg működik a szalag.
    Azért én mindenképpen a fordított polaritásra gondolnék! Én is vettem a múltkoriban olyan tápból egy nyalábbal, amin fordítva van a csatiba bekötve a polaritás, azaz 0 belül, + kívül. Mellesleg én is WS2812-höz használom őket,konverter közbeiktatásával.
    (Végre normális könyvtárba raktam a régebben elkészült ESP32-re való WS2812 meghajtó drivereket. Most(is) látom, mennyire jó az ESP32: 8 led szalagot tud(na) párhuzamosan kezelni különböző mintákkal)

    [ Szerkesztve ]

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Új hozzászólás Aktív témák