Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janos250

    őstag

    válasz Aryes #10619 üzenetére

    "Emellett a küldő oldal jelerőssége alapján szeretnék hozzávetőleges távolságmérést csinálni"
    De a jel erőssége nem csak a távolságtól függ, hanem pl. attól is, milyen szöget zár be a vevő és az adó.
    Ha jól emlékszem, ESP-t használsz. Ott van a WiFi.RSSI(), ami a jel erősségét adja. Nem tudom, mennyire használható. Én nem használtam még semmire, csak passzióból íratom ki néha.
    "árulnak arduino-hoz való ir távolságszenzort, ami egy egyszerű reflektív optokapuból + némi elektronikából áll, ahol az ir led fényét frekvenciamodulálják, hogy ne zavarja a környezeti fény."
    Na, ahogy én tudom - lehet rosszul - ez azért ennél bonyolultabb. Az IR-rel a távolságmérést nem a jel erőssége, hanem a visszavert jel visszaérkezési idejéből számítják. Mivel a fény szeret elég gyorsan menni, ezért ilyen pici időt macerás mérni. Ezért találták ki azt az ötletet, hogy modulálják a kimenő fényt, majd a visszavertet is ugyanolyan erősségűre erősítik, aztán "összekeverik". A fáziskésésből adódóan a kevert jel erőssége függ a fáziskéséstől, azaz a futási időtől.

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Új hozzászólás Aktív témák