Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dave0825

    őstag

    válasz gyapo11 #1008 üzenetére

    Értem, mindegy, a 75mA szerintem amúgy is ár elég durva fényerő lenne. Amúgy ugye írtam, hogy kipróbálom úgy, ahogy eredetileg lett volna, 330 ohm-mal, és majd kiderül milyen, de akkor marha sok ellenállást kéne ki-, majd a megfelelőeket beforrasztanom. :O Úgyhogy szerintem kipróbálom csak 1 sorral a mátrixból (persze azzal, amelyik a legenergiaigényesebb, vagyis a 4. sorral: NEGYVENKÉT). Így is ugyanazt az eredményt kapom áramfelvételre, igaz? Mivel a mátrix-ban is egyszerre csak 1 sor világít. Természetesen a tranzisztorokat is bekötöm, meg mindent, csak nem 6x5-ös mátrixom lesz, hanem 1x5-ös. Remélem, hogy már megjöttek a led-ek, meg minden, mert ennyi egyformám nincs otthon, akkor viszont csak jövő hétvége maradna. :((

    (#1011) gyapo11: igen, láttam is több helyen, hogy külön ic-kkel csinálják az ilyet, de annyira időm sem volt belemenni mostanában az ilyen dolgokba (mert eléggé kezdő vagyok még, lássuk be :DDD), viszont amit eddig tudok az Arduino-val csinálni, azt szerettem volna valami látványosba beletenni. :) A következő projektem már biztosan valami hasonló megoldással lesz, mint amit Te javasoltál.

    (#1012) bacus: egyik jó barátom is tanulta még középsuliban, hogy hogy kell NYÁK-ot csinálni, csak hiába tudom, ismerőseim közül senkiről nem tudom, hogy le tudná gyártani, ezért nem nagyon foglalkoztam vele, de előbb-utóbb nem árt. :)

    Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Új hozzászólás Aktív témák