Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Sziasztok Urak !

    Rég jártam erre :)

    A DIY jegyében szeretném megcsinálni kezdôként életem elsô wifis termosztátját. :)

    Az alap egy ESP8266 vagy 32-es, ez sztem mindegy, mindegyik jó az igényeimnek.

    Hogyan védenétek ki egy esetleges áramszünet hatását ? Szóval eeprom-on kattogok még mindig, illetve hogy minden egyes beállítást
    - vagy magában tárol el eeprom-on
    - vagy induláskor felveszi az adatokat vmi szerverrôl, pl. MQTT-n, hogy mire álljon vissza, ami fut egy szünetmentes Pi4-en mondjuk

    Utóbbinál nem kérdés, hányszor lehet hôfokot beállítani a rendszernek.

    Elôbbinél is max a kis elemmel támogatott RTC+eeprom lehet az, ami az írások számában limitálhat. Mennyit tudnak ezek ? Elég lehet egy ilyen kis kieg. modul hozzá, melyben egy kétjegyû szám letárolódik, csak állításkor ?

    Az ultimate question: hányszor állítgathatja az ember vajon úgy 20-30 év alatt a termosztáton a hôfokot, miután belakott vmit ? :)

    Mehetne eleve minden a Pi-rôl is, igen, ha az szünetmentes, de a fûtést önállóra tervezném, szóval ha a Pi lehal vagy bármi anomália adódik, a termosztát akkor is tegye azt, ami a dolga, ezért nem központosítom a funkciót a Pi-be. :R

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák