Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    Sziasztok.

    Adott egy Ariston Velis Evo WiFi vízmelegítő (bojler) amiben található egy wifi controller.

    A képen hiányzik egy IC, nem tudom hogy a képen lévő kontroller sérült vagy eleve így van a bojlerben, ennek még kibontáskor utána nézek.

    Kis utánajárás után megtaláltam magát a kontrollert is
    spwf01sa vagy sc (ha minden igaz STM32)

    A problémám a következő.

    Az említett bojler közvetlenül kommunikál egy külső webszerverrel, folyamatosan diagnosztikai és egyéb adatokat küldve a gyártó felé, illetve van egy gyakorlatilag használhatatlan mobilos alkalmazás ahol a webszerveren keresztül lehet bizonyos beállításokat elvégezni.
    Egyfelől problémás hogy akár a teljes wifi kommunikációba beleláthatnak, másfelől ha tönkremegy a cég/elérhetetlen a szerver akkor elvesztem az említett funkciót.
    Hardware hackelésben nem vagyok jártas így ez a fő kérdésem.
    Szeretném az említett mikrokontrollerről lementeni az aktuális firmware-t, és újra írni az egészet a fő funkciók megtartásával teljes egészében kihagyva a gyártó webszerverét.
    Esetleg egy konfigurálható MQTT klienst írni rá amivel integrálható bármilyen okosotthon rendszerbe. De ehhez szükség van az eredeti firmware funckióira amivel kiolvashatom/állíthatom a különböző paramétereket.

    Előre is köszönöm a segítségetek/tanácsotok.
    :R

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák