Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aryes

    nagyúr

    válasz Janos250 #10597 üzenetére

    Az impulzushosszt hogy érted pontosan? Az analóg jelet úgy értem, hogy az adó és a vevő távolságát akarom megbecsülni a fogott infra jel erősségéből, miközben ugyanezzel a jellel adatot is akarok átvinni. :)

    A receiver belső elektronikája mindent elkövet, hogy a bejövő analóg jelből tökéletes digitális jelet csináljon, és nagyon jól végzi a dolgát :DDD, mert semmilyen anomáliát sem sikerül keresztül vinnem rajta, sem a négyszögjel kitöltési tényezője, se a vivőfrekvencia elhangolása nem okoz semmilyen elváltozást a kimeneten. Az impulzushossz (mármint a soros átvitel bitjeinek hossza) a jel erősségétől nagyjából függetlenül csak átviteli hibákat okoz, 500us-nál rövidebb impulzus (kb. 18 periódusnyi négyszögjel 38kHz-en) nem megy át, 2-3ms viszont már gondot okoz, ha nem küldök közben szünetet, túl hosszú neki. A kettő közt meg sima négyszögjel jön ki belőle.
    Jelen pillanatban azon töröm a fejem, hogy sima ir tranzisztorral veszem a jelet, ami elé teszek egy high pass filtert, de az istennek sem találok kész rajzot hozzá, nekem kellene terveznem úgy, hogy láma vagyok az analóg elektronikához, segítséget meg nem nagyon kapok hozzá, pedig biztos lenne itt valaki, aki 5 perc alatt tudna rajzolni egyet...
    Ha ez összejön, akkor vagy ez veszi a digitális jelet (vagy nem veszi, ha távol van az adó, ez lenne a cél), vagy csak simán analóg jelerősséget mérek rajta, miközben az adatot magát a vs1838 vevővel veszem. És amíg van új ötletem, addig nem adom fel. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák