Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    válasz attilav2 #8029 üzenetére

    Letitkosítottam a windowsos lemezeket is, windowsos rendszer ssd + exfat adattároló ssd, bitlockerrel. Az aur ban levő dislocker meg tudja nyitni a bitlockerrel titkosított lemezeket, itt van egy leírás a használatáról: https://www.ceos3c.com/open-source/open-bitlocker-drive-linux/

    Frawly:
    További beállításokat eszközöltem hogy a LUKS átengedje a TRIM-et, létrehoztam a /etc/crypttab.initramfs -t és beleírtam ezt: rd.luks.options=2e1434a6-a4ac-49bf-91a0-d4f7dd5d3619=discard (a titkosított lemez uuid-je szerepel benne) ahogy a wikiből kihalásztam így kell csinálni, bár lehet elég lett volna a rd.luks.options=discard, inkább biztosra mentem, utána újra generáltam az initramfs-t. fstab-ba bekerültek a discard,noatime opciók.
    Nem reklamált a rendszer bootoláskor, persze tudom ez nem azt jelenti hogy működik trim, de akár működhet is :DDD A wiki szerint, ha jól értelmezem. az /etc/crypttab -os bejegyzéseket az initramfs miatt nem veszi figyelembe bootoláskor a rendszer bootlemez esetén, illetve ez a fájl arra való hogyha a bootlemezen kívül van más titkosított lemez akkor azoknak az automatikus felcsatolását lehet benne defdiniálni a megfelelő opciókkal.

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák