Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hesszan

    aktív tag

    Sziasztok!

    lassan kétéves lenovo a820-at akarnám cserélni (még tökéletes, és pont azért/addig kellene eladni amíg hibátlan :) mennyit ér manapság egy ilyen jó állapotú?))

    új teló igények:
    - 2/3 gb ram
    - snapdragon chipset (gps miatt, és tudom hogy van jó mtk gps is de akkor is, mtk kilőve nálam)
    - dualsim (standby elég) 1 netre 1 hangra, nem kell két net
    - LTE (jellemzően magyar Voda hálózaton, de az EU-ban is menjen)
    - 900mhz 3g a Voda miatt
    - min 2000 mAh aksi de minnél angyonn
    - méretben ne legyen szélesebb hosszabb mint az a820 (135 x 68,2 x 9,9 milliméter) vastagság mind1. mostani 4,5" kijelző és nem nagyon kellene nagyobb kijelző sem. (sajna ez az igény)
    - ha lehet stock android (de mindenképpen ram igénytelen)
    - napi mókólást nem igénylő hibátlan stabil rom legyen hozzá [pl: a820-al első héten szívtam míg minden jó lett, de azóta a Cappa v5.3 jól teljesít ]

    ár? 50? [100 felé biztosan nem tudok menni]

    további talán jó lenne, pénzt már nem érő feature-ök:
    - kamera? jó lenne ha jó lenne, de sokadlagos szempont. vaku? szintén
    - micro sd? 8gb belső memória alatt nem szükséges
    - otc, nfc, infra -- úri huncutság

    u.i.: nem ismerem a piacot, sajnos itt is keveset olvastam vissza, zte blade s6 majdnem jó is lenne 5" és picit nagyobb külső méret mint a mostani... de hátha ti tudjátok a tuti telefont.

    köszi a válaszokat előre is!

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Graphics #107601 üzenetére

    amíg az általam használt appok java snapira van optimalizálva, addig sajna nekem mtk felejtős. Illetve a gps-t sem tudják az app-ok natív lekérdezni csak snapi-n :S Szóval nálam kiesett az mtk. kéretik ezzel nem vitatkozni. [u.i.: most is mtk-s a telóm, és van környezetemben tapasztalat huawei/zte új telókkal amiben szintén ezek a problémák adott app-al]

    emiatt kérdezlek titeket, tájékozott fórumozókat. ha nincs jobb ajánlat / ötlet, akkor zte s6 lesz (70alatt 615 2gb ram) amiben egyedül a teló/kijelző mérete nem tetszik. [de ha az kerülendő akkor írjátok meg :D ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Graphics #107603 üzenetére

    annyira nem értek hozzá, de valahogy úgy magyarázták nekem, hogy valószínűleg ezért pontatlan, mert van a hardver meg van a rá írt sw(rom). Van olyan app ami nem a rom-on keresztül kérdezi le a poziciót (ahol a rom korrigál, kiegészít, optimalizál illetve beállítja a lekérdezési gyakoriságot számol a giro szenzor adatokkal, sőt pl egy gmaps esetén ráigazít az útra stb) Hanem natívan a hw-t kérdezi. és ekkor nem van az hogy a "pötty" nem stabilan áll egy helyben, mozgás közben pedig annyit mozog amennyit kell, hanem csúszkál, driftel, illetve gumiszalagszerűen nem olyan gyors mozgást mutat, nem azonnal indul mozgás esetén,megállás esetén túlcsúszik stb. Ez gyalog és autóval is tapasztalható. Természetesen gyorsan korrigál nagy átlagban jó helyen van ám mégis hátrányban van a snapihoz képest (és ez az amit esélyes h a rom kikorrigál). pl az s3 mini-n sétáltam előre egyenesen 100métert és a telón 99-et haladtam. gps ki/be és behúzott a megfelelő helyre

    u.i.: nem azt mondta hogy nem müködik a gps- hanem hogy nekem nem elég pontos. a fentieket tessék az én hülyeségemként kezelni, nem vitatkozni vele, legyinteni. A topikhoz annyi tartozik, hogy a én teló igényemnél feltétel a snapi chipset. :)

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Graphics #107605 üzenetére

    #107605 Duliee
    Elfogadom az hogy nekem nincs ilyen tapasztalatod, kérlek fogadd el hogy nekem pedig más tipusú tapasztalatom van (nem elképzelés!) az a820 és a nem snapi s3 minivel, illetve ismerős szintén nem snapi huawei p8-a(?) alapján ki merem jelenteni hogy az amire én használom a telefon snapi chipsetet igényel.

    De mivel kíváncsi vagyok, kérlek ajánlj mtk chipsetes telefont ami nekem jó lenne.

    #107607 CineDOG1
    köszi, méretben közelebb van az ideálishoz mint a zte! utánna nézek
    a miui kb mennyi helyet foglal a RAM-ból? én a stock androidnál 1gb ram mellett 400 talán 500 mb szabadot látok ha újraindítom a telót (és ez pikk pakk megtelik, és lövi ki a háttérből az éppen nem használt appokat)

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz citkar #107611 üzenetére

    5,5" nekem sajna túl nagy. (egykezes használathoz)

    #107612 gyűrű & #107613 KamuMazsola
    igen, értem, sőt egyet is értek vele, ám az hogy milyen programok telítik a memóriát azok egyénfüggők, (pl: én hangoutot használok viber nincs fenn, emailből gmail + exchange stb) Ezért kérdeztem hogy hidegindítás után mennyi van, az alap mennyit foglal. Utánna úgyis eltérően "szemeteljük" össze a ramot.. És igazatok van nekem se az a fontos hogy mennyi az üres, hanem hogy a hangout/gmail váltáskor ne teljen el 3-5 sec mire betölt a program és közben ne lőjje ki a háttérből a kétablakos böngészőt meg X egyéb programot. Most látom hogy a 3-4-500 mb ram mire elég, mikor kezdi el a háttérben becsukogatni a programokat az remélem ez egy jó viszonyítási alap. [illetve 4-5 éve még 512 ram htc desire telónál ~100at írt ki azt éreztem hogy a sense mellett szinte semmi nem fut el. állandóan kilőtte a még a lunchert is. Aztán utánna s3 mini 1gb ram mellett a TW szintén többet használt mint most a pure android. Szóval azért kérdezem hogy nehogy többet veszítsek egy custom rom ramigénye miatt mint amennyit az új HW-el nyerek. [azaz pl egy samu vagy htc 1,5 gb rammal nem jelentene előrelépést a 1gb stock androidról szerintem ]

    de vissza az eredeti kérdésemhez, további javaslatok?
    snapis teló, 2/3 gb ram, 4,5"-5" LTE (ez most módosult) eddig két versenyző
    - ZTE s6
    - Xiaomi Redmi 2 - 2G

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

Új hozzászólás Aktív témák