Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dwiki

    senior tag

    válasz alexw801 #37765 üzenetére

    Milyen jellemzőire gondolsz? Mert mondjuk én pl tömörítési beállítást nem találtam (az alap kamera szoftverben) :( ...
    Amúgy a cél az volt, hogy alap, mindenféle állítgatás nélkül, teljesen automatán, mit csinál, de azt hiszem ezt írom is. Mivelhogy a többség úgyis így használja, azt gondolom.
    Azért szvsz az költői túlzás, hogy nem érdemes JPG-hez hozzányúlni Ps-ben. Tény, hogy romlik a minőség minden egyes mentésnél is (mondjuk nyilván első megnyitás után lementi az ember tif-nek, és akkor máris csak egy minőségromlási fázis van) és azt meg nem veszed észre se képernyőn, se nyomdatermékben. És nemcsak a levegőbe beszélek, mert nem egy JPG-be fotózott képet utómunkáztam, persze nem telefonnal készült JPG-t...
    Persze természetes a RAW jobb, nem kérdés, ezt nem vitatom.
    Illetve szvsz nem sok értelme van telefonnal készült képet utómunkázni, nem arról szól a történet.
    Amúgy nálam a Camera FV-5 nem akad, és eddig a legtetszetősebb fényképezős progi amit próbáltam, köszi a tippet. Viszont előfordul, hogy mentésnél hibázik, sérült képet ment, és pl üres szürke lesz a kép alja :( ... Nem tom ez a program hibája, vagy memóriakártya probléma - új a kártya - . Vagy ezt értetted akadás alatt? Vagy hogyan akad nálad?
    Amúgy egyre elégedettebb vagyok a V987 kamerájával, határozottan jó képeket készít, pláne összehasonlítva a többi kínai kamerával.

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

Új hozzászólás Aktív témák