Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LonGleY

    veterán

    válasz air #51506 üzenetére

    Előbb próbáld ki, mielőtt az önégetést odáig űzöd, hogy valójában meggyuladsz a gép előtt! :]

    Tudod, van egy olyan dolog a modern készülékekben, hogy processzor. Az, a megfelelő képfeldolgozó algoritmussal párosítva képes az ismétlődő eltéréseket felismerni, a köztük eltelt időt mérni, és mindezt akár grafikusan megjeleníteni. Mivel az ember minden testrészére hatással van a pulzusa a vérnyomás miatt, nincs teljesen mozdulatlan alkatrésze (legfeljebb lehet kisebb illetve nagyobb mértékű a mozgás). Ha megfelelően használod a programot (az előző válaszomban leírtam, hogyan), akkor ez a mozgás lekövethető, és ezek a programok teszik is, ahogy ezt többen tanúsíthatjuk. Nyugodtan hajtogasd a szkeptikus bullshitet, csak azt nem értem, a fél perc hsz-írás időt miért nem szánod rá egy próbára?

    [ Szerkesztve ]

  • LonGleY

    veterán

    válasz air #51506 üzenetére

    Akkor próbáld ki egy másikkal, odafigyelve, hogy ne nyomd túlzottan rá az ujjad! Nem kell ide omron és társai, elég, ha figyeled, mennyire van szinkronban a jelzés a másik kezeddel magadon mérhető pulzussal. Mivel a program nem tippelhet több tíz másodpercen keresztül pontosan, ezért elég könnyű megállapítani róla, hogy valóban azt csinálja, amit vázoltam. Van, amelyikben le is írják, hogy az alacsony vérnyomású embereknél nem feltétlen működik (túl kevés a mérhető mozgás náluk), de ettől még nem lesz parasztvakítás. Főleg meg nem azért, mert te nem hiszel benne... :Đ

    Mindettől függeltenül hasztalan egy dolog, de mindenképpen érdekes, hogy működik. Ahogy a gyorsulásmérő alapú Rezgésmérővel is el lehet szórakozni, hogy a megfelelő kalibráció után a grafikonon szinte látni lehet a ritmust, amit az ember az asztal másik oldalán kopog az ujjával.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák