Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    válasz Bozek #28666 üzenetére

    Ha már így belémkötsz, enyhén személyeskedsz, és még mellé is beszélsz, akkor ha már itt tartunk, én meg azt mondanám ez esetben neked, hogy:
    "nem hangoztatnám a helyedben, hogy nem értek hozzá, ráadásul úgy, hogy arra se veszed a fáradtságot hogy megnézzed miről beszélgetnek a többiek, ha már ilyen módon belekötsz a beszélgetésükbe"

    "Ahogy az IC-ken se fér el több tranzisztor már 10 éve..."
    Elfér a CCD-ken sokkal több is. Egy bizonyos méret alatt, a foton-szórása miatt lesz képtelenség több információt kinyerni a valóságból. Nézz utána ha már nem értesz hozzá.

    "Azt meg, hogy nem értesz a digitális fotónyomtatáshoz, inkább ne hangoztasd. 200 dpi-vel az A4-es méret ~3,6 MPx."
    Ebből is látszik hogy nem értesz hozzá (ha már ilyen hangnemet csaptál meg). Nálad 200dpi-nél kezdődik egy fotó? Egy jobb fotópapír 9600dpi. Egy fotó nyomtatóról meg ne is beszéljünk, effektív 2400 dpi, és még az se közelíti meg egy Diáról készült Analóg fotó felbontását. Te miről beszélsz ember?

    "Én múltkor nyomtattam A3-as méretben (I)dokumentumról készült fotókat(/I) és tökéletesen olvashatóak lettek azok is."
    Nem mondod! Tehát A3-ban: Úgy gondolod hogy a nagy papír szükséges egy telefon által lefényképezett szöveg kinyomtatásához, mert egy A4-es papírnak kevés lenne a felbontása?
    Aztán: tökéletesen olvasható lett a szöveg, a marha nagy A3-as papíron? Most ez komoly? Arról van fogalmad hogy a digitális képalkotás legnagyobb ellensége a részletek és a közel azonos színképű pixelek egymás mellett? És a legnagyobb barátja pedig az erős kontúrok? Ezért lehet tiszta időben erős napsütés mellett (ami még hátulról is érkezik) sz.r géppel elfogadható fotót csinálni (többek között, sokkal több oka van persze). És pont emiatt nem releváns egy ilyen fotó. Erre te hozol egy ennél még 100x sarkítottabb példát, egy szöveg dokumentumot?

    Semmi baj nincsen, ha kérdezel. De gondolkozz már el egy kicsit, mielőtt másokat nyilvánosan leh.ézel!

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák