Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    válasz LonGleY #28652 üzenetére

    Így van, a PNG egy olyan tömörítés ami veszteségmentes.

    "És még mindig hulladék telefonos képekről beszélünk, ahol semmit nem számít."
    A mondat második része teljes tévedés. Nem a tömörítési veszteségről volt szó. Egy kép nem csak arról szól hogy tömörített vagy sem. Rengeteg minden korrekción átesik az a png, csak épp veszteséges nem lesz. Hozzáértő kezekben pedig rengeteg egyéb előnye van a nyers formátumnak, amit egy korrekciós képen (mint a tiff mint a png) soha nem tudnál megtenni/elérni.

    Az hogy van e DSLR vagy sem indifferens. Aztán ha van is, az, hogy miért lenne jó egy gagyi telefon fotó raw, az is indifferens. De ha érdekel számtalan előnye van, ebből néhányat felsorolva: épp nincs nálad a DSLR-ed, csináltál egy fontosabb képet, és a lehető legjobbat szeretnéd kihozni belőle, mondjuk PS-el. Ez egy példa, és szerintem érthető az indok.

    free your mind

  • k850

    addikt

    válasz LonGleY #28652 üzenetére

    Fölösleges ezen problémázni, én értelek, hogy mire gondolsz, csak ők nem értik a problémát.

    Teljesen mindegy, hogy milyen fájl formátumba rögzítik az információt, ha nincs benne hasznos adat, de ezt nem akarják felfogni.
    Nem vagyok a RAW ellensége, nagyon jó dolog, de ha nem párosul kellő képfeldolgozó berendezéssel, akkor csak lassítja a nagy fájl méret a megjelenítést.
    A telefon elsődlegesen nem fényképező, aki ezzel akar professzionális képeket készíteni annak megártott a kánikula. Természetesen csodálatos emlékképeket lehet készíteni JPG formátumba is, ezzel gyorsabban megbirkózik a telefonkészülék, és itt a titok TELEFONKÉSZÜLÉK.
    :DD

    -Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

Új hozzászólás Aktív témák