Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz szabi__memo #16086 üzenetére

    Volt egy fórumtárs aki megvette a Play 2-t 2 napig küzdött vele, semmire nem ment az androidos részével, azt írta, hogy használhatatlan médialejátszásra, lecserélte egy Neo U1-et és fél nap alatt beállította és minden működött. Ennyi. LE mindegyiken jó.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • azbest

    félisten

    válasz szabi__memo #16086 üzenetére

    A weteket én is szoktam emlegetni, mivel úgy hirdetik, hogy netflix meg drm kompatibilis. De aztán jobban beleolvasgatva a részletekbe feltűnt, hogy nem tévé android van rá, hanem tabletes. Szóval nem a tévés appok mennek rajta alapból a hivatalos firmware-rel. Persze tudom, hogy sokan inkább a tabletes fajtát szeretik, de hivatalos támogatás nélkül nem teljes értékű a tévésként.

    Valamelyik fórumukban vannak mókolt tévés netflix appok (hogy nem tévésen is menjen, de persze ettől még kizárólag drm szerető boxra jó). De én nem szeretnék mókolgatni vele. Alternatívaként van nem hivatalos mókolt firmware, ami android tv-n alapul. De mókolni a 6-8 ezer forintos boxokat vettem, nem 30 ezreset szeretnék piszkálgatni. Ja és a mókolt android tv változat nem támogatja a castolást. Szóval így inkább nem erőltetem.

    Persze a hivatalos LE alapból támogatja (lehet a kernel memória szivárgást is megoldották, mert mostanra lett hivatalos 8 rá, múltkor még emiatt csak béta volt, kicsit megkésve).

    Szóval, miután kicsit utánaolvastam a miboxnak, chromecastnak, firetv sticknek és megállapítottam, hogy valamelyik androidos video szolgáltatóból az egy-egy mindegyiken sántít, viszont a mibox-on rendes, hivatalos andoid tv-van, amire ha esetleg nincs tévés app változat, még mindig rá lehet tölteni a mobilos fajtát apk-ból, de castolást is támogat, mint a chromecast, csak jó lesz valamire (pl telós hbo go-ról indítani a lejátszást a boxon castolásként - címet átadja neki a lejátszáshoz).

    Kínai árakat elnézve 69-99 dolcsi közt lehet kapni, attól függően hogy kínából esetleg áfa ráfizetős vagy spanyol lerakatból, ez kicsit azért visszafogta a lelkesedésemet.
    Viszont ma megláttam, hogy az eustock is árulja a miboxot szállítással együtt 26 eft-ért, magyar szervizháttérrel és érvényesíthető 1 év garival, így meg is rendeltem, valsz keddre itt lesz. Hát ez simán versenyképes a kínai árakkal.
    A Thorom kapcsán jó tapasztalatom van velük, azt garis javítani is kellett és minden simán ment.

    Persze a miboxnak is van hátránya: amennyire sikerült kibogozni, azon valószínűleg nem fut az LE (más boot folyamat, védettebb rendszer). A kodi gondolom a jobb fajta androidos szinten megy. Úgy tudom az automatikus képfrissítés váltást sem tudja, legalábbis a tört számos fps-es módokra. Állítólag FHD felbontásig jó egyébként, 4k-ban meg-meg röccenhetnek a streaming appok. de nekem 4K még pár évig nem lesz. Van akit a távja is elriaszthat, de tévés appokhoz jó, ha nagyon muszáj vezetéknélküli egérrel kiegészítem. Lant nem tervezem használni, ha úgy alakulna tudom, hogy muszáj usb hub, ha rákötögetnék többmindent. De bluetooth és hálózati lejátszás jellemző rám (nas és streaming szolgáltatók). Talán android 7 tv is lesz rá, de erre azért nem fogadnék.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák