Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • X2N

    senior tag

    válasz S_x96x_S #4152 üzenetére

    Jelenleg ennyit profitálsz belőle játékok alatt, hogy a jövőben mit fog hozni az majd kiderül. Kell még pár év amíg standard lesz a Direct Storage is. Szerinted 2 év múlva kevés lesz 24GB VRAM? A steam-es statisztikát elnézve nincs mitől félni, még csak most váltanak fel az emberek 12GB-os kártyákra. A mainstream gamer réteg egyértelműen nem 4K felbontáson tervezi a gaminget jelenleg, ahova a beugró a 16GB vram, de nyilván a 16GB memóra csak egy dolog, ha nincs meg a sávszél a pcie kivezetésen vagy 128bites memóriabusszal van kiherélve a kártya(4060Ti 16GB) akkor ez sem segít sokat. Az a baj a PC gaming-el hogy egyre kevésbé szempont a fejlesztőknek/gyártóknak is így a covid/ bányászláz után, kemény lesz a következő 3-5 év. Olyan ritkán jönnek már ki vállalható AAA címek hogy annak aki nem játszik sok játékkal nem is érdemes beleinvesztálnia, a fiatalabb rétegnek meg túl drága ahhoz hogy csak gaming-re fenntartson egy 4090-es rendszert...persze most az nvidia-ának húzza megint a szekerét az AI, az AMD meg nem győzi a ROCM fejlesztéssel beérni őket hogy CUDA alternatívát nyújtsanak Machine Learningre. Addig jó nekik amíg vannak ezek a lufik mert ha most nem lenne akkor ki venné ezeket a hardvereket ilyen áron? Amit semmi nem használ ki? Ha nekem most csak "gaming"-re kellene összerakni egy gépet maximum egy 10700/5700X-t vennék aprón, mellé egy használt 3080-at és 1440p-felbontáson mindent is vinne. Én ott b@sztam el hogy felváltottam hagyományos felbontásról retina 24" 4K monitorra még 4-5 éve és azóta nincs visszalépés alacsonyabb felbontásra. A részletes kép minden pénzt megér:DDD

    [ Szerkesztve ]

    Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

Új hozzászólás Aktív témák