Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nwis86

    aktív tag

    Sziasztok!

    Valaki megtudná mondani hogy 7950Cf -hez tuningolva mekkora táp kell?
    Jelenlegi 1db kártyám 1200/1700 -on megy 1.231V Most gondolkozok még 1 kártyán, de ha 1000W-os tápot kell vennem hozzá akkor lemondok róla....

  • Nwis86

    aktív tag

    Sziasztok

    Lenne 1 nagy problémám, hátha valaki tud rá magyarázatot és remélhetőleg megoldást adni :)

    Van 1 club3D 7950es kártyám, amit anno használtan félve vettem mert hát nem 1 nagy márka, gari se volt rá de nagy meglepetésemre egész csendes viszonylag hűvös és nagyon jól bírj a tuningot 1150/1600on használom, de teszt erejéig 1210/1700on is ment! Most építgetem az új gépemet, így ahhoz vettem még egy 7950et, Sapphire Vapor-x-et! Ami elméletben sokkal jobb mint a Club3D, mivel új gépem még nincs kész, mostani alaplapom meg nem támogat CF-et így egyenlőre kiszedtem a clubot és beraktam a vaport, mégis csak ez a jobb. Már a beüzemeléssel gondom volt mert tápomon 650W chieftec nincs 8pines csati, ennek meg 2 is kell, club az 2, 6pinesel megy, na de volt hozzá gyárilag molex átalakító, így azzal oldottam meg 4db molexet be is dugtam, megy is is szépen, kb 8fokkal hűvösebb is mint a club, ekkor még örültem neki nagyon.... de azt vettem észre hogy mintha lassabbak lennének a játékok, néztem FPS értékeket és igen 5-15fps-el is lassabban mennek mint eddig... igaz vapor gyári alap órajele kisebb mint a clubbé, (930) vapor 850/ boost 950 lenne de valamiért nekem csak 850en megy és nem vált 950re soha, gpu-z is 850 et ír, mikor beraktam a gépbe akkor még 950et írt, de nyomkodtam a kártya oldalán a kéken világító gombot mert ilyet még nem láttam :D aztán most már sehogy nincs 950es értékem, nem tudom ennek van -e köze a gomb nyomkodásához, igazából azt se tudom mire jó az a gomb... de szépen világít :D

    Na de manuálisan felhúztam 950re és mértem 3Dmark fire strike tesztet és 4011 pont :( kb a régi 7850 es kártyám is hozott ennyit tuningolva... szóval valami nagyon nem oké, kiszedtem a Vaport visszaraktam a club3D-t lefuttattam ezzel is a fire strike tesztet és 5671 pont, nagyon nagy a különbség, ráadásul vapor tuningba 1080on már kifagy 1.3V-al is, club meg 1200on is megy 1.25-el.... Mind a 2 kártyánál újra raktam a drivert!
    Mi lehet a gond? Nem hiszem el hogy ez a batár nagy vapor-x ami súlyra is vagy 2x nehezebb mint a club3d ennyivel gyengébb legyen, kizárt dolognak tartom hogy csak 7850szintet tudna....

    [ Szerkesztve ]

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz Repsol600 #38172 üzenetére

    Próbáltam régi driverekel, meg a legujabb bétával is de semmi változás nem történt... aztán ki be raktam a régi és az új kártyát tesztelgetni és 1x csak megjavult a vapor :DD nem tudom mi volt a baja de lényeg hogy most jó, és a tuningót is bírja :) Viszont most van más gond, a tuning értékeket nem tartja fixen, látszólag minden rendben, de ha monitorozom a kártyát 100 milliszekundumos értékkel és 3D-mark után visszanézem a logot hogy menyin ment a kártya akkor látom hogy első kb fél percbe szépen tartja a 1200/1600 értéket, aztán elkezd ugrálni pillantok alatt váltva 300-1200 közt a memoria meg 1250-1600 közt! Mindegy hogy ennyit húzok rajta vagy csak a gyárin használom, akkor is ugrál 850-950 közt... maximális 1.3V mellett! Gondolom ez a boost miatt lehet, de nagyon nem tetszik, így ne kapok olyan jó és stabil eredményeket mint a club3D 7950el amibe nincs boost.

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz Repsol600 #38178 üzenetére

    Igen nem újonnan... de állítólag csak munkára volt használva, gyári állapotba tuningot soha nem látott, van még rá 8 hónap garancia! Igaz mondani bármit lehet....

    Most megnéztem az utolsó elmentet logot, és ott nem ment le 300ra csak 489 és 1100 közt mozgott, itt 1100ra volt húzva!

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz Apollo_21 #38179 üzenetére

    CF-et még nem probáltam mert még a régi 1000éves Asus P5Q lapba van a vga egy xeon e5450 társaságába (Q9650) 4Ghz-re húzva, ez a lap nem is támogat CF-et...

    De már itt van az új, vagyis régi de jobb alaplapom egy P6x58 premium és i7 Xeon (6 magos 12 szál) X5650 Ezek mellé megy majd a CF amint megérkezik a tápom... Viszont ha neked CF-van akkor szeretnék kérdezni pár láma kérdést, ezekre más is válaszolhat! :) Mivel CF-et még élőbe nem is láttam így fogalmam nincs pontosan mi is ennek a menete. A kártya mind a 2 cf csatlakozójára rá kell nyomni a kábelt vagyis 2 kábel kell vagy elég csak 1 kábel? és van-e bármi más teendőm? driverbe valamit beállítani? A 2 kártyát muszáj egymás alá rakni? így kb 3mm hely marad köztük, nem túl biztató hűtés szempontjából.. vagy kihagyhatok 1 slotot és rakhatom a 3. helyre?

  • Nwis86

    aktív tag

    Mindeninek kösz a segítséget, remélhetőleg péntekig megérkezik a tápom és akkor végre én is kiapprobálhatom a cf-et :)

  • Nwis86

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tegnap este összeraktam az új (használt) gépem

    Asus p6x58
    i7 Xeon X5650 (@4Ghz)
    3x2gb 1600Mhz
    Sapphire 7950 + Club3D 7950
    Chieftec 750W

    Alapon használva pl 3d markba szinte dupla az fps-em mint 1 kártyával, de Sapphire trixx progi nem enged tuningolni mert hogy valami ULPS energia takarékos cucc vagy micsoda be van kapcsolva. (életembe nem halottam róla) Rákerestem googlén, megtaláltam hogy kell kikapcsolni, aztán lehet rosszul csináltam, regeditbe kerestem rá és ott kapcsoltam ki, így már engedi is a tuningot, na itt jön a probléma, így 2 kártyával rosszabbul fut mint 1 kártyával tuning esetén, kevesebb pontot is kapok! 2 kártya VGA tuningal 8700pont, mikor tuning nélkül alapon 2 kártyával 10900 pont, vissza állítottam az ULPS-t, lefuttattam újra tunting nélkül megint 10900pont, probáltam MSI afterburnerrel, az nem ír ki semmi ULPS gondot, de a végeredmény ugyanúgy rossz! 1 kártya teljesítménye lesz csak. Valaki megtudná mondani mi ez a ULPS? és hogy tudom rendesen tuningolni a kártyákat CF esetén? 930/1200Mhz körül vannak a kártyák gyárilag, de egyesével 1200/1550 -en is simán stabilan mennek! CF-be meg 0 tuning ? :(

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz HSM #38584 üzenetére

    Az egyik kártya 3D mark közbe 68 a másik 66 fokos, a VRM meg 65 és 66 szerintem ez megfelelő

    Na akkor legalább már tudom miért állnak az egyik kártyán a ventilátorok, ez is zavar, de mikor terhelem beindulnak, de akkor megnyugodtam hogy ez így normális :) Viszont továbbra se értem miért nem enged tuningolni :(

    Petyyyyy

    Akkor rá fogok keresni itt is!
    CF topikba is írtam meg sok helyre :) De pl CF-be senki nem is válaszolt , meg a többi helyen se nagyon, megoldást pedig még sehol nem kaptam rá...
    Gondoltam hátha kicsi a táp, de mielőtt ezt a gépet összeraktam direkt rákérdeztem a tápos topikba hogy mit vegyek hozzá tuninghoz, azt mondták 750W elég lesz.

    Már kipróbáltam hogy felcserélem a kártyákat, meg hogy másik slotokba rakom őket, van 3 a lapon, próbáltam úgy is hogy a CPU-t nem tuningolom, hátha esetleg mégis a táp a kicsi akkor a cpu kevesebbet kérjen. De az eredmény mindig ugyanaz, ha nem nyúlok a VGA órajeleihez akkor megy szépen a CF, ha hozzá akarok nyúlni akkor nem engedi ULPS-re hivatkozva, ha kikapcsolom akkor meg majdnem olyan mintha csak 1 kártya menne... Ezt a gépet direkt tunigra raktam össze, 6 hónapig havonta vettem az alkatrészeket és raktam a polcra... Tegnap lett meg minden és raktam össze erre most nem tudok tuningolni :W

    [ Szerkesztve ]

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz HSM #38586 üzenetére

    Pont most csináltam meg
    ULPS bekapcsolva kártyák alapon 930/1200-on 3Dmark 10170pont

    ULPS kikapcsolva kártyák 1150/1500-on 9139 pont! Ahol ULPS-el 60fps ott nélküle 40-50 közt ugrál... :(

    Ha csak 1 kártyát rakok a gépbe és tuningolok akkor 1500pontal többet kapok mint tuning nélkül, ebből kiindulva 2 kártyával tuningal legalább 12 000pontot kéne hogy kapjak, de ha nem is, kevesebbet semmi képen!

    Na de már szerintem hagyom, holnap rakok fel valami játékot, de szeretnem úgyanez lesz, 3D mark elméletileg jól kezeli a CF -et

    [ Szerkesztve ]

  • Nwis86

    aktív tag

    Na még gyors kipróbáltam a Heaven Benchmark 4.0 -át
    1150 / 1500as órajelekkel 17 fps-el rosszabb eredményt kapok mint gyári (930 / 1200) órajeleken! Viszont mind a 2 mérés alatt ki volt kapcsolva az ULPS szóval nem az lesz a gond hanem a tuning, amint hozzá érek az órajelekhez rosszabbak lesznek a kártyák mint alapon! Esetleg táp lehet kevés? :F Chieftec 750W

    [ Szerkesztve ]

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz eszakas #38593 üzenetére

    Igen 18A
    CFT-750-14CS

    Este meg fogom próbálni 2 táppal, (van egy 650W-osom is) 2 kártya 2 külön tápról táplálva, már ha lehet ilyet :D

    (Ha nem vertek volna át akkor most egy 850W-os EVGA tápom lenne, ami biztos jó lenne! De hát hiába fizetem ki nem kaptam meg, utána vettem 1 másikat és akármilyen hihetetlen azzal is átvágtak... :W utána vettem a jelenelégi chieftecet ezért már elutaztam személyesen, szóval ez most 1 fasza 70 000-es Chieftec :D )

    [ Szerkesztve ]

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz =HG= #38597 üzenetére

    Power limit maxon van mégis rosszabb lesz az eredmény, de én egyébként is mindig sapphire TRIXX-el tuningoltam nem pedig MSI Afterburnerrel, trixxbe pedig nincs is ilyen power limit , mégis megy a kártya 930/1200 helyett stabilan 1250 / 1600-on! De csak 1200/1500 on szoktam használni ameddig 1 kártyám volt, most 2 kártyával viszont trixx nem müködik ezért váltottam afterburnerre, itt enged tuningolni csak éppen lassabb lesz tőle a kártya. na de most 1 órát nem leszek szétszedem a gépet megpróbálok 2 tápot rákötni

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz =HG= #38599 üzenetére

    Na ez lol most direkt megnéztem mert én évek alatt soha nem láttam hogy lenne ilyen és most sincs! De aztán most tűnt fel hogy lehet lefelé görgetni és ott van a végén :DD Ezt évekig nem si figyeltem.... De amúgy nekem alapból maxon van, ép nincs tuningolva semmi simán csak bekapcsoltam a trixxet megnézni és fulra van húzva! Lehet ezért nem volt nekem eddig gond.

    Közbe amúgy megoldódott a tuning problémám, de nem ez volt a gond hanem egyszerűen kicsi a tápom 750W nem bírja el, jelenleg a 2 kártya 2 külön tápról megy, 750W ról a gép + 1 VGA és a régi gépem 650W-os tápjáról meg csak a másik VGA, így tökéletes a CF és a tuning is szépen működik, afterburnerrel és trixxel is! :D Szóval kell vennem 1 normális tápot 40 000 környékén :O

  • Nwis86

    aktív tag

    Sziasztok!

    Én vagyok az ominózus 7950 Vapor X eredeti tulaja!
    Ahogy előbb már Gabber01 írta nálam továbbra is tökéletesen működik a kártya, úgy látszik ragaszkodik a gépemhez :) Előbb próbáltam Valley Benchmarkot és 3Dmarkot is, sőt még 1 kis tuningot is próbáltam, pedig nem szoktam tuningolni, mivel már vagy 2 éve nem játszok csak android emulátorral és ott is csak egyetlen 1 játékkal, ezt leszámítva csak netre, filmekre használom a gépet ezért is akartam eladni...Szóval nem volt széthajtva a kártya! De gondoltam most nyomok tuningot, hátha mégis van valami rejtet baja a kártyának és határon működik, akkor tuning esetleg kihozná, gyári 950/1250 helyett , 1150/1400 on is gond nélkül lementek a tesztek! Igaz ekkor már csicsereg a kártya, de ahogy tudom ez elég gyakori jelenség, sőt sok esetbe vadi új dobozból kivett 0perces kártyák is csicseregnek max terhelés alatt, szóval ezt nem mondanám hibának.

    Mielőtt megvette a kártyát, felraktam pár játékot hogy meg tudja nézni, csak ezért szedtem le őket előző este, Játék se volt a gépen annyira nem játszok! Far Cry4, Witcher 3, stb ezek is gond nélkül mentek, Utána vitte el a kártyát!
    Szóval nagyon nem értem a dolgot, bár találkoztam már én is fura dolgokkal de eddig ez a legfurább, pénzt visszafizettem, ha szar lett volna a kártya akkor is visszafizetem volna! De azért örülök neki hogy nálam jó :)

    Viszont jó kérdés így hogy adjam el bárkinek is :F Mert most 3-4 gépbe volt és egyikbe se ment, mi van ha következőbe se fog ? (Én 2 gépbe használtam ezt a kártyát mind a 2be jó volt, ráadásul az egyik egy 100éves LGA775 Asus p5Q lap) Aztán új gépembe rövid ideig használtam CF-be is, úgy is jó volt! Szóval érthetetlen... Amúgy a kártya kb fél éve a dobozába állt, nem is használtam, mivel a másik 7950em volt berakva a gépbe mert az csak 2x6 pines nem 8 és fekete a nyákja ami nekem jobban tetszik :D

    Sok évvel ezelőtt találkoztam hasonló esettel, havertól vettem egy Asus ref Hd5870-et, ami nála tökéletes volt... elhoztam beszereltem és nem kapcsolt be vele a gép, minden felpörgőt világított de kép nem volt, vagy 100x szétszedtem összeraktam de semmi, mondtam is havernak hogy viszem majd viasza mert nálam valamiért nem jó... másnap azért még próbálkoztam vele de semmi, aztán elmentem kajálni és véletlen ott maradt a gép bekapcsolva fekete képernyővel, és mikor visszamentem tökéletesen ment a gép... újraindítottam és megint nem kapcsolt be... aztán pár óra alatt rájöttem hogy kicsit ott kell hagynom a gépet, kb 2 perccel a bekapcsoló gomb megnyomása után éledt fel a kártya és kezdett el bootolni a gép, kb 1évig így használtam, a kényelmetlenségen kívül semmi gond nem volt vele! Mikor itt áron alul eladtam, az új tulaj írt hogy nála tökéletesen megy, azonnal bootol vele a gép :D Na erre se tudott anno senki magyarázatot adni....

Új hozzászólás Aktív témák