Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #18943 üzenetére

    300ms-onként mér az afterburner, kinn az OSD, és semmi nyoma, most is épp crisys 3-aztam... [link]

    De ugyanez a helyzet, ha 1050-en használom, feljebb nem néztem, mert ott már "sok" fesz kell neki és amiatt nem full csendes. :D

    Tévedsz, mert a +20% powertune-al (önmagában) semmit nem nő a fogyasztás, ezt többször méréssel ellenőriztem. Akkor nő a fogyasztás, ha 0%-on visszavenné az órajeleket, de akkor meg megint nem vagyunk előrébb, mert röcög a játék, és csökken a teljesítmény.

    Ha gondolod, teszteld ki, mi a helyzet fogyasztás/sebesség terén... Itt írtam erről: [link]
    Ehhez a képhez képest, ha 0% a powertune [link], akkor kevesebbet fogyaszt, de az FPS is ~80-ra csökken, tehát igazából nem nyertünk semmit. A fogyasztás sokkal kisebb ellenben, ha kézzel lejjebb veszem a feszültséget, és 20%-ra húzom a powertune-t, az FPS meg lényegesen magasabb marad, mint 80. ;)

    Ha nincs fogyasztásmérőd, a GPU fogyasztásának alakulását szuperül mutatja többek közt a HWiNFO sensor fülén a "GPU VRM current in" mező, ezt érdemes figyelni. Ha ez kevesebb, a VGA is kevesebbet fogyaszt. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák