Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Müszi

    senior tag

    válasz Asusradeon #1029 üzenetére

    Szerintem nekem intézted a kérdést, csak megtévesztett, hogy Pilosnak is ugyanaz a figurája itt balra, na szóval az az izé. Adatlapodból úgy nézem , hogy még a hűtőnk is egyforma. Attól hogy húzod, még nem fog a procihő számottevően emelkedni, viszont szerintem ha hibát jelez akkor kevés neki valami, meg kell próbálni egy lépcsővel emelni a cpu feszt és a feszemelés az ami majd több hőt fog termelni . Szerintem ezzel nem kell foglalkoznod, mert a hűtőd biztosan megoldja, ha 1,4- 1,425v-nál nem mész feljebb,egyébként sem javallott. Csakis biosbol húzd és esetleg az NB feszt is emelheted egy lépcsővel, hátha a lapkának kevés a szufla. Nálam például semmi gondja nem volt a kétmagossal, de mikor aktíváltam a másik kettőt, addig nem akart normálisan menni, amig az utóbbit egy lépcsővel feljebb nem raktam, utána meg már a tuning is ment simán. Persze ez konfigonként különbözhet, ezért kell próbálgatni, tesztelni. Ramot én nem osztottam vissza, láthatod a képen, hogy 15xxMhz-en mennek az 1333-asok. Persze ez meg ramfüggő, de szerintem ha 3,3-ig húzod és nem tovább, akkor a tiéd is birni fogja. Mivel ezek nem BE procik, így nem tudsz szorzót emelni, csak alap órajelet, a te esetedben 200=3Ghz,ezért 220-nál lesz 3,3Ghz, így viszont a memória orajele is arányosan emelkedik. Ha a mem mégsem birná, szintén a biosban a mem orajel beéllitásnál visszább veszed. így persze jóval kisebb lesz az órajelük, de nem fogod a használatnál észrevenni, Ráadásul az élettartamuk is hosszabb lesz. A gép öszzteljesítményéhez a memoria órajelének 100- 200 Mhz-es valtoztatása nincs igazából nagy hatással. Ha beállítottad a 3,3Ghz- et akkor a processzor feszültségét csak annyira emeld ahol még éppen nem hibázik, úgy lesz jó a beállítás. 3.3Ghz-nél kb 1,33- 1,36V között elvileg már mennie kell, ha hibátlan a procid. Nálam egyébként prime alatt nem ment feljebb a procihő 56 foknál 3,45Ghz-en. Bocs ha hosszú voltam, jó próbálgatást, tesztelgetést.

Új hozzászólás Aktív témák