Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz MZperX75 #9641 üzenetére

    Ehh.. nem erre gondoltam.

    Jó, bocsi, nem írtam oda, h netbook témakörnél puhatolózom, nem asztali gépeknél.
    A topic címét látva csak netbook hegyek álltak előttem képzeletben, bele se gondoltam, h itt desktop, ill. HTPC szakértés folyik. :D

    Nos, nem a Celeron B8száz, ill., Pentium B9százas processzorokat kérdeztem.
    Azok nyilván erősebbek a Brazos féle E-340/E-450-nél, de nem is egy a felhasználási területük, valóban alma a körtével kategória.

    A sima, B betű nélküli Celeronokra, ill. Pentiumokra gondoltam.
    Amikkel mostanság el akarják adni az ultrabook szerű slimbookokat, sleekbookokat.
    Igen, az Intel megint überf×szán nevezte el a termékeit, simán összekeverhető a B-betűs verziókkal, illetve aki esetleg nem tudja, h van belőlük B betű nélküli verzió is, az simán azt gondolja, biztos csak elírták a proci nevét.

    Ezek 17W-os TDP-vel rendelkeznek.
    Igaz, Intel másképp számolja a TDP-t, de jelen esetben nem a fogyasztás miatt kérdeztem, hanem azért, mert netbookokba szerelve is láttam már.

    Én eddig úgy voltam vele, h netookban E-350/E-450, illetve ezek utódai alatt nem érdemes venni semmit, mert bizony lassú. De most feltűnt, h vannak már ilyen B betű nélküli Celeronnal, Pentiummal szerelt változatok is. Ezek mennyivel lehetnek erősebbek a Brazosnál?
    Végülis ha ezen processzorokban levő IGP (HD Graphics (Sandy Bridge) mennyire erős a maga 350Mhz-ével?
    Ha HD-t elvisz az IGP, és procierőben is jobb a Brazosnál, akkor el lehet gondolkodni efféle felszereltségű netbookon is, ha már mindenképpen netbookot keres az ember.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák